fbpx

„Zostań korektorką

Zacznij zarabiać na czytaniu

Kolejna edycja już w lutym 2019 roku.

Zapisz się na listę oczekujących

i odbierz prezent za zapis!

A gdybym Cię nauczyła, jak zarabiać na czytaniu?

Wyobraź sobie, że siedzisz w fotelu z filiżanką kawy
i poprawiasz najnowszą powieść Twojego ulubionego autora, zanim trafi ona na półki księgarni… Tak, to możliwe.

Pokażę Ci, jak to zrobić!

Zawód korektora daje wiele możliwości

Poprawianie tekstów reklamowych, marketingowych, naukowych, specjalistycznych
Współpraca ze znanymi markami i dbanie o ich profesjonalny wizerunek
Czytanie powieści, które dopiero ukażą się na rynku

Dowiedz się, jak zamienić pasję czytania

w dochodowy biznes online. 

Nie czekaj!

Co znajdziesz
w kursie?

Treści, które znajdziesz w kursie, to przede wszystkim moje doświadczenia. To rozwiązania, do których dochodziłam sama, sprawdzając, co działa. Uczyłam się na własnych błędach – gdy zaczynałam pracę jako korektorka, nie było w Polsce żadnej firmy korektorskiej online.

Nie sprzedam Ci tu magicznego sposobu, dzięki któremu w ciągu dwóch miesięcy zbudujesz świetnie prosperujący biznes.  To niemożliwe.  Ale dzięki moim wskazówkom, wsparciu i Twojej intensywnej pracy możesz zacząć zarabiać na czytaniu.

To wszystko jest do zrobienia!

8 tygodni

Kurs trwa 8 tygodni i składa z trzech modułów. Otrzymasz 10 godzin nagrań wideo oraz materiały dodatkowe (checklisty, ćwiczenia, narzędzia).

Indywidualne konsultacje

Jeśli są zagadnienia, które wolisz omówić ze mną prywatnie, możesz skorzystać z konsultacji (w ramach wersji PREMIUM).

Szkolenia na żywo

Po zakończeniu każdego modułu odbędzie się 60-minutowa sesja pytań i odpowiedzi na żywo. A jeśli nie uda Ci się w niej uczestniczyć, nagranie będziesz mogła obejrzeć w wolnym czasie.
w

Grupa wsparcia

W ramach kursu będzie dostępna tajna grupa na Facebooku. Możesz dzielić się z innymi kursantkami swoimi postępami i sukcesami. Ja też będę dostępna i będę wspierać, doradzać.

specjalnie dla Ciebie Zaprosiłam specjalistów

Tym razem moim gościem będzie księgowa, która odpowie na wszystkie pytania dotyczące rozliczeń i prowadzenia księgowości.

Czego się nauczysz podczas kursu?

MODUŁ I – Jak stać się wielkim na niewielkim rynku

Dowiesz się,  jak znaleźć własną niszę,  jak zdobywać klientów. Nauczysz się skalować biznes, by mieć stałe dochody. Udostępnię Ci moje autorskie narzędzia do wyceny zleceń i organizacji pracy.

Moduł II – Warsztat korektora

Poznasz podstawowe narzędzia niezbędne w pracy korektora.  Pokażę Ci,  jakie słowniki warto mieć, jak  pracować z tekstem.  Nauczę Cię,  jak robić korektę w Wordzie, w PDF-ie,  jak używać znaków korektorskich.

Moduł III – Tendencje rozwojowe współczesnej polszczyzny

Wyjaśnię Ci zasady interpunkcji, pisowni i dobrego stylu. Przede wszystkim te najmniej oczywiste. Przygotowałam też wiele ćwiczeń, dzięki którym sprawdzisz swoją wiedzę.

Kim jestem i dlaczego zrobiłam ten kurs?

Nazywam się patrycja Bukowska

Od 16 lat pracuję ze słowami. Jestem korektorką, dziennikarką, trenerką pisania. Uczę kobiety, jak zapanować nad słowami, jak pisać, by czytelnicy mieli apetyt na więcej, a wszystko dzięki poprawności językowej i zasadom dobrego stylu.

trudne początki

W 2006 roku, kilka miesięcy po ukończeniu studiów dziennikarskich, postanowiłam założyć firmę korektorską. Nie studiowałam polonistyki, nie miałam też doświadczenia jako korektorka, a na rynku nie było żadnej firmy edytorskiej działającej online.

Pierwsze zlecenia

Ku mojemu przerażeniu wygrałam konkurs ofert na obsługę rozwijającej się wtedy w Polsce Grupy Allianz. Tak, bez żadnego doświadczenia w biznesie i bez znajomości! To był mój pierwszy klient. Gdy przychodziły zlecenia, wszystko sprawdzałam w słowniku. Zatrzymywałam się nad każdą literą.

Sama uczyłam się wyceniać zlecenia, poznawałam nowe narzędzia, zdobywałam wiedzę dotyczącą poprawności językowej.

Wszystkiego nauczyłam się sama,
a Ty możesz nauczyć się ode mnie.

Moje osiągnięcia

Dziś wśród moich klientów oprócz Allianz są również Qatar Airways, BZWBK, Deutsche Bank, Warta, Volvo, Volkswagen i wiele innych korporacji. Poprawiam ich teksty, prowadzę dla nich szkolenia z poprawności językowej, dobrego stylu, skutecznego pisania. Przeszkoliłam także wielu korektorów. Od dwóch lat prowadzę również kursy online, w których dotąd uczestniczyło już kilkaset osób.

Jeśli nie wierzysz mi na słowo, uwierz moim klientom

W moich kursach online uczestniczyło już prawie 400 osób.

Szkolenia to tylko jeden z moich projektów. Przede wszystkim jestem praktykiem.

Dodaję blasku tekstom, tropię błędy, prowadzę biznes online.

Ogromnie podobała mi się forma kursu, ciekawe lekcje, przystępnie napisane. Dużo praktycznych wskazówek na temat przecinka. Jednak niestety ja i przecinek się nie lubimy. Za to polubiłam średnik; będę go stosować. Katarzyna Godefroy

Monika Skorykow

Teraz już wiem, do kogo mogę się udać, gdy będę wydawać swoje booki i e-booki. Nazwa bookowska.pl  – w punkt.
Najbardziej podobała mi się możliwość bezpośredniego kontaktu z Patrycją. To, że kojarzyła wszystkie uczestniczki i ich sytuację. z anonimowej ankiety

Kasia

Dzięki kursowi zrozumiałam, że korektor to nie człowiek nieomylny, znający wszystkie zasady pisowni, ale osoba, która wie, gdzie szukać odpowiedzi.
I za to, Patrycjo, chcę Ci podziękować.
Pokazałaś nam kierunek i narzędzia, które są niezbędne, żeby robić porządki w tekstach.

Agnieszka Partyka

Konkretny, przydatny poradnik. Wiem, jak to brzmi, ale piszę szczerze. Często trafiam na teksty, które mówią, co robić. Ty piszesz, jak to robić i podajesz przykłady. Trafiłam na Twoją stronę nie po raz pierwszy i cieszę się, że mogę korzystać z Twojej wiedzy i doświadczenia.
Smaczna i przyjemna forma przypomnienia oraz poznania nowych zasad interpunkcji. Przejrzysta treść i łatwo przyswajalna wiedza, która mam nadzieję zostanie na zawsze. Genialny kurs! Ewa

Agnieszka Kosińska

Nad przecinkami panuję m.in. za sprawą Twojego „Smakowitego kursu interpunkcji”.  A nad stylem ciągle pracuję, Twoje uwagi są dla mnie bardzo cenne.
Kurs „Zostań korektorką” był bardzo ciekawy,  a Patrycja była nie tylko głosem w eterze, ale zaprezentowała się jako osoba prawdziwie zaangażowana i zawsze obecna. z anonimowej ankiety

Spodziewałam się, że będzie więcej porad językowych, a tu miła niespodzianka:  wiadomości techniczne, takie „spod lady” 🙂
Live, prezentacje wideo, inerakcje z innymi uczestniczkami kursu. I ćwiczenia! Polecam kurs „Zostań korektorką” wszystkim, którzy marzą o tym, by zarabiać na czytaniu. Katarzyna Wiśniewska

Forma i sposób przekazu wiedzy oraz sama treść kursu z pewnością zasługują na pochwałę. To idealny sposób, by w krótkim czasie zdobyć garść solidnych wiadomości pomagających w tworzeniu bezbłędnych tekstów. Joanna Kosmala

Felicja Jarnicka, redaguje.com

Kurs „Zostań korektorką” był najlepszym kursem, na jaki trafiłam i w jakim miałam zaszczyt uczestniczyć. Szczerze i serdecznie polecam wszystkim, którzy chcieliby wiązać swoją przyszłość z korektami tekstów.
Uważam, że inni mogliby się od Patrycji uczyć prowadzenia szkoleń.

Ile muszę zainwestować?

cena kursu to dla Ciebie za duży wydatek jednorazowo?

Możesz zapłacić w ratach. 

Napisz do mnie na adres: patrycja@bookowska.pl, podam Ci szczegóły.

Faktury

Wystawiam faktury, a podane kwoty są cenami brutto i zawierają 23% VAT.

Regulamin sprzedaży

Zapisując się na listę oczekujących na kurs, akceptujesz regulamin sprzedaży dostępny na stronie https://bookowska.pl/regulamin.

Pytania, które zadajecie najczęściej

Kiedy rozpoczyna się sprzedaż kursu?

Sprzedaż kursu rozpocznie się 4 lutego 2019 roku o godz. 6.00, a zakończy się 8 lutego 2019  roku o godz. 23.00.

Kiedy rozpoczyna się kurs?

Kolejna edycja rozpocznie się prawdopodobnie 11 lutego 2019 roku. Otrzymasz wtedy wiadomość z linkiem do pierwszej lekcji. Naukę możesz rozpocząć w dowolnym momencie. Dostęp do kursu masz przez rok od opublikowania ostatniego modułu, czyli do 5 kwietnia 2020 roku.

Czym się różni wersja STANDARD od wersji PREMIUM?
WERSJA STANDARD to kurs online na platformie. W ramach tej wersji:
 • będziesz mieć dostęp do prywatnej grupy na Facebooku odwiedzanej i moderowanej przeze mnie (prawie codziennie!);
 • otrzymujesz 10 godzin wideo, listy kontrolne, ćwiczenia, testy, materiały dodatkowe;
 • po zakończeniu każdego modułu będziesz mogła wziąć udział w 60-minutowej sesji pytań i odpowiedzi na żywo;
 • dostaniesz autorskie narzędzie do wyceny i organizacji zleceń;
 • w kursie może uczestniczyć nieograniczona liczba osób.

WERSJA PREMIUM to kurs online na platformie. Otrzymasz to samo co w wersji STANDARD. A dodatkowo:
 • pracujesz ze mną – wspieram Cię na każdym etapie, wyjaśniam, podpowiadam, doradzam, odpowiadam na wszystkie pytania (wysłane e-mailem);
 • możesz się dodatkowo umówić na trzy 30-minutowe konsultacje – omówimy Twoje wątpliwości;
 • otrzymasz „Smakowity kurs interpunkcji” w formie e-booka;
 • udostępnię Ci na 12 miesięcy miejsce na moim serwerze, a także płatny szablon WordPressa (DIVI), byś mogła stworzyć stronę i zacząć działać;
 •  otrzymasz słownik pisowni łącznej i rozdzielnej lub słownik interpunkcyjny (do wyboru);
 • ta wersja jest dostępna dla  maksymalnie 10 uczestniczek, żebym mogła każdej poświęcić tyle czasu, ile będzie potrzebowała.  
Ile kosztuje kurs?

Kurs można kupić w dwóch wariantach cenowych.
Wersja STANDARD kosztuje 1200 zł brutto.
Wersja PREMIUM kosztuje 2000 zł brutto.

Jeżeli kupiłam wersję STANDARD, a chciałbym wersję PREMIUM, w jaki sposób mogę to zrobić?
Napisz na mój e-mail kurs@bookowska.pl, a podam Ci link do rozszerzenia wersji.
W jaki sposób mogę zapłacić za kurs?
Płatności możesz dokonać od 1 do 5 października na stronie sprzedażowej kursu poprzez kliknięcie przycisku pod odpowiednią wersją (STANDARD lub PREMIUM). Po kliknięciu zostaniesz przekierowana na stronę bezpiecznego systemu płatniczego PayU, gdzie będziesz mogła dokonać zapłaty kartą, przelewem lub wziąć kurs na raty. Możesz też zapłacić przez PayPal.
Jeśli masz problem z zapłaceniem za kurs poprzez internetowy system płatności, napisz na adres: kurs@bookowska.pl. Na pewno coś wymyślimy.
Czy mogę otrzymać fakturę VAT?
Jeśli chcesz otrzymać fakturę (jestem płatnikiem VAT), to po zakupie wyśli mi swoje dane na e-mail kurs@bookowska.pl. Fakturę przyślę Ci w e-mailu po zaksięgowaniu zapłaty na moje konto firmowe.
Czy jest możliwość płatności w ratach?

Tak, system płatności PayU, z którego korzystam, daje taką możliwość.

Czy masz program afiliacyjny?
Pracuję nad takim programem. Jeśli komuś poleciłaś kurs, to napisz mi (na adres: kurs@bookowska.pl) imię i nazwisko tej osoby.  Jeśli ta osoba dołączy do kursu, ja odwdzięczę się, dodając Ci bonus w postaci słownika pisowni łącznej i rozdzielnej lub słownika interpunkcyjnego (do wyboru).
Kiedy będzie kolejna edycja kursu?
Kolejna edycja kursu zacznie się 11 lutego 2019 roku.
Chcę podczas kursu mieć Twoje wsparcie, uzyskiwać odpowiedzi na pytania. Która opcja jest dla mnie najlepsza?
Zdecydowanie wersja PREMIUM. Masz wtedy gwarancję, że zajmę się każdym Twoim pytaniem.
Ile czasu potrzebuję na kurs?
Na obejrzenie lekcji potrzebujesz około jednej godziny tygodniowo. Każda lekcja składa się z trzech filmów (od 10 do 30 minut każdy).  Oprócz tego są ćwiczenia, zadania, materiały dodatkowe. Od Twojego zaangażowania i poziomu dotychczasowej wiedzy zależy czas, jaki spędzisz nad każdą lekcją. 

Nie jest moim celem, byś siedziała przed ekranem komputera, lecz byś budowała krok po kroku stabilny biznes. 

Jak mogę mieć pewność, że zacznę zarabiać na czytaniu?
To proste. Jestem korektorką od 12 lat. Uczę poprawności językowej. Przeszkoliłam już wielu korektorów i redaktorów. Udzielam konsultacji na temat zasad pisowni i interpunkcji. Jeśli zaangażujesz się tak na poważnie, to jesteś w stanie stworzyć dobrze funkcjonujący biznes. Podzielę się moim doświadczeniem dotyczącym zdobywania klientów, tworzenia ofert. Poznasz narzędzia, z których warto korzystać. Pokażę Ci słowniki i publikacje, które trzeba mieć pod ręką. Przedstawię Ci zasady poprawności językowej, podam przykłady. Rozwiążesz wiele ćwiczeń, które utrwalą zdobytą wiedzę. Obalę mity, które wpoili Ci nauczyciele w szkole. Pamiętaj jednak, że nie ma ludzi, którzy nie popełniają błędów. I nawet najlepszy korektor nie może zagwarantować całkowitej poprawności tekstów. Poza tym są sytuacje wątpliwe nawet dla najlepszych językoznawców. Też Ci o nich opowiem podczas kursu. 
Na jak długo dostaję dostęp do kursu?
Z kursu możesz korzystać przez rok od momentu opublikowania ostatniej lekcji, czyli do 30 listopada 2019 roku.
Czy kurs mogę zgrać sobie na komputer?

Tak, wszystkie elementy kursu (poza filmami i testami online), czyli ćwiczenia do druku, checklisty i inne materiały dodatkowe, możesz pobrać na swój komputer.

Czy potrzebuję konta na Facebooku, by korzystać z kursu?
Uczestniczenie w grupie na FB jest dobrowolne.  Wszystkie materiały będą dostępne na platformie, a sesje na żywo przez darmową aplikację ZOOM.
Chcę kupić wersję PREMIUM i skorzystać z Twojego wsparcia. Czy mogę do Ciebie pisać w dowolnej chwili?
Wsparcie w opcji PREMIUM trwa wyłącznie w czasie kursu, czyli od 8 października do 30 listopada 2018 roku. Odpowiadać na Twoje pytania (wysyłane e-mailem) postaram się jak najszybciej.
A jeśli będę niezadowolona?
Jestem bardzo pewna mojego kursu oraz efektów, jakie osiągniesz, jeśli będziesz sumiennie pracować. Przeszkoliłam wielu korektorów. Moje klientki mają własne firmy i rozwijają swoje biznesy. Jeśli jednak stwierdzisz, że kurs Ci w niczym nie pomógł i zgłosisz się do mnie w ciągu 30 dni od momentu zakończenia kursu, to zwrócę Ci całą kwotę. Oczywiście będziesz musiała mi udowodnić, że obejrzałaś wszystkie materiały i zrobiłaś wszystkie ćwiczenia, bo jeśli nic nie zrobisz, by spełnić swoje marzenia o własnym biznesie, to samo się nie zrobi.
Czy od razu dostaję dostęp do całego kursu?
Nie. Dostęp dostajesz stopniowo –raz w tygodniu (w poniedziałek) udostępniam jedną lekcję. Nie chodzi bowiem o to, by przejść kurs, lecz by przemyśleć strategię, opracować plan, poznać docelowego klienta, przygotować ofertę. Narzędzia możesz poznać później, a zasady pisowni, interpunkcji, dobrego stylu będziesz poznawać przez całe zawodowe życie.  Chcę byś skupiła się na poszczególnych elementach w odpowiedniej kolejności. Bez tego ciężko Ci będzie pójść dalej.
Czy codziennie czeka mnie praca?
Dostajesz dostęp do jednej lekcji raz w tygodniu. Masz więc cały tydzień na przepracowanie materiału. Nie każdy moduł jest wypełniony ćwiczeniami. Niektóre z nich (na przykład lekcja poświęcona literaturze) nie zawierają ćwiczeń. Dodatkowo w niektórych lekcjach dostajesz pewne zagadnienia do przemyślenia, ale nie są to ćwiczenia do wykonania. Gdy będziesz musiała z jakichś powodów przerwać kurs, będziesz mogła do niego wrócić aż do 30 listopada 2019 roku.
Jak dostanę dostęp do kursu?
Dostęp do kursu (login i hasło) dostaniesz w osobnym e-mailu po zaksięgowaniu wpłaty. Login i hasło będą aktywne dopiero od 8 października, czyli od dnia, w którym startuje kurs.
Czy po zakończeniu kursu można otrzymać jakieś potwierdzenie jego ukończenia?
Tak, po ukończeniu kursu, wykonaniu wszystkich ćwiczeń otrzymasz certyfikat ukończenia kursu.

„Zostań korektorką

Zacznij zarabiać na czytaniu

Kolejna edycja już w lutym 2019 roku.

Zapisz się na listę oczekujących

i odbierz prezent za zapis!

zostan korektorka

Zapisz się na listę zainteresowanych

Będę Cię informować o bonusach i szczegółach sprzedaży.

Udało Ci się zapisać!

Pobierz darmową listę!

Dowiedz się, gdzie najczęściej ukrywają się błędy! Jest tak dużo różnego rodzaju błędów, że ciężko pamiętać o wszystkich jednocześnie.
Gdy skupimy się na błędach stylistycznych, mogą umknąć nam przecinki. A gdy będziemy sprawdzać literówki, nie zauważymy błędów merytorycznych.
Chcesz zobaczyć, jak ja sobie z tym radzę?

Udało Ci się zapisać!

Zapisz się na listę zainteresowanych

Będę Cię informować o bonusach i szczegółach sprzedaży.

Udało Ci się zapisać!

Pobierz darmowy poradnik i poznaj 7 sposobów na zdobywanie klientów

Ty też możesz założyć firmę i zacząć zarabiać na czytaniu. Dowiedz się, jak zdobywać dobrze płacących klientów! Podzielę się z tobą moim 12-letnim doświadczeniem. W gronie moich klientów są takie firmy, jak Qatar Airways, Allianz BZ WBK (obecnie Santander), KPMG, Volvo, ONZ, Volkswagen, PKN Orlen. Zdradzę Ci, co trzeba zrobić, by zbudować pokaźne portfolio.

Udało Ci się zapisać!

Pobierz darmowy poradnik dla piszących

Praca redaktora polega na usuwaniu barier, które zakłócają komunikację między autorem a czytelnikiem. Chcesz poznać zabójców Twoich tekstów? Pokażę Ci, na co musisz zwrócić uwagę, poprawiając tekst. Nie ma znaczenia, czy jest to artykuł na blogu czy praca naukowa. Aby teksty, które poprawiasz, miały klasę i bajeczny urok, zastosuj wskazówki, którymi się dzielę.

Udało Ci się zapisać!

Zapisz się na tajną listę i odbierz kody promocyjne

Będę Cię informować o bonusach i szczegółach promocji.

Udało Ci się zapisać!

Pobierz praktyczną tabelę

Czy kropka może być przed przecinkiem? A cudzysłów po średniku? Praktyczna tabela, dzięki której wszystko stanie się jasne.

Udało Ci się zapisać!