4 powody, dla których warto inwestować w szkolenia z poprawności językowej dla Twojej firmy

Rozwój kompetencji to bez wątpienia klucz do rozwoju firmy – szczególnie jeśli zależy Ci na skalowaniu biznesu. Tylko co wybrać, żeby szybko zauważyć wymierne korzyści? W końcu rynek jest przepełniony szkoleniami dla firm…

Mam dla Ciebie propozycję, która na pierwszy rzut oka może wydawać się trochę nieoczywista – szkolenie dla firm z zasad poprawności językowej. Dzięki niemu zadbasz o bezbłędność wszystkich komunikatów. A to zapewnia sporo innych korzyści. Sprawdź, dlaczego to must have dla Twojej firmy!

Dla kogo są szkolenia z poprawności językowej? 

Odpowiedź jest jedna – takie szkolenie językowe dla firm jest skierowane do wszystkich, którzy na co dzień posługują się językiem polskim w pracy.

Biorą w nich udział pracownicy różnych działów, przede wszystkim sprzedaży, HR i marketingu (którzy mają bezpośredni kontakt z klientem, tworzą komunikaty wewnętrzne i zewnętrzne itp.). Komu szczególnie przyda się szkolenie z zasad poprawnej polszczyzny?

Grupy zawodowe, dla których język to podstawa:

 • copywriterzy, content kreatorzy;
 • specjaliści / managerowie / dyrektorzy ds. marketingu;
 • tłumacze, lektorzy;
 • wykładowcy, trenerzy, osoby prowadzące szkolenia;
 • sprzedawcy, opiekunowie klienta;
 • autorzy raportów;
 • pracownicy działu HR;
 • pracownicy administracyjni;
 • prawnicy;
 • przedsiębiorcy.

Dlaczego warto inwestować w szkolenia z poprawności językowej?

Sposób komunikacji – w internecie i nie tylko – wiele mówi o firmie, m.in. odzwierciedla poziom jej profesjonalizmu. Umiejętności pracownika, który tworzy jakikolwiek tekst (np. artykuły blogowe, posty w mediach społecznościowych, maile do klientów, oferty handlowe, raporty, tłumaczenia, poradniki, pisma urzędowe), mają więc kluczowe znaczenie.

Podobnie sprawa wygląda z tymi osobami, które pracują głosem, np. prowadzą spotkania, warsztaty czy szkolenia. Chociaż w języku mówionym nie wszystkie błędy usłyszymy – nadal istnieją.

Poznaj 4 najważniejsze korzyści z inwestycji w szkolenie dla firm z poprawności językowej dla Twojej firmy!

1. Profesjonalny wizerunek

Błędy ortograficzne, źle postawione przecinki, niejasne zdania skutecznie zniechęcają aktualnych i potencjalnych klientów.

Potknięcia językowe potrafią rzucić się cieniem na każdy wizerunek. Bo chociaż są ludzkie, na firmy wcale nie patrzy się przez pryzmat człowieka, któremu czasami może się zdarzyć się wpadka. Błędy prezentują biznes w niekorzystnym świetle, jako nieprofesjonalny. A tego przecież nie chcesz.

Wielu takich potknięć można łatwo uniknąć – trzeba mieć tylko świadomość, jaka wersja jest poprawna. I właśnie tego dowiesz się na szkoleniu językowym. Dzięki temu łatwiej zadbasz o wizerunek marki jako profesjonalnej i godnej zaufania.

2. Poprawa jakości komunikacji

Sposób używania języka i kultura słowa mają kluczowy wpływ na to, czy komunikat zostanie zrozumiany tak, jak tego chcesz. Każdy przecinek i każde słowo mają znaczenie – źle użyte mogą wszystko odwrócić do góry nogami. 

Umiejętne stosowanie zasad poprawnej polszczyzny pomaga natomiast tworzyć skuteczny i zachęcający content. Ułatwia także komunikację między pracownikami. Język ma prawdziwą moc – jeśli tylko wiesz, jak dobrze z niego korzystać!

3. Optymalizacja pracy

Językowe szkolenia dla firm często obejmują także naukę poprawnego i pełnego wykorzystania edytorów tekstu. Nawet nie wiesz, ile możliwości mają MS Word czy Google Docs i jak można ich używać!

Optymalizacja obsługi tego typu programów znacznie przyspiesza codzienną pracę. A jak wiadomo – czas to pieniądz.

4. Employer branding i motywacja pracowników

Każdy chce się rozwijać – to zwiększa morale. Właśnie dlatego dostęp do nowoczesnych szkoleń to jeden z kluczowych benefitów, jakie może oferować pracodawca. Dzięki temu zadbasz o motywację już zatrudnionych osób i zachęcisz potencjalnych kandydatów.

Dlaczego pracownicy tak chętnie biorą udział w szkoleniach z poprawności językowej?

Poprawa kompetencji językowych przydaje się nie tylko podczas pełnienia służbowych obowiązków. Jest również niezbędna na co dzień

Szkolenia z poprawności językowej dla firm – jakie wybrać?

Decyzja zapadła – chcesz zadbać o poprawność językową w trakcie pracy nad swoim biznesem. Na co w takim razie zwrócić uwagę, jeśli wybierasz szkolenie dla firmy?

Dobre szkolenie z poprawności językowej:

 • jest zamknięte (dostępne tylko dla pewnej grupy osób pracujących razem);
 • jest dobrane tematycznie do potrzeb organizacji (np. konkretne błędy, kultura języka, obsługa programów);
 • zapewnia dostęp do konsultacji i wsparcia specjalisty;
 • umożliwia analizę konkretnych przypadków z życia firmy (np. artykułów czy raportów);
 • jest dopasowane pod kątem budżetu, czasu trwania i terminu.

Szukasz szkolenia językowego dla firm? Daj znać! Wspólnie przygotujemy indywidualnie dopasowany program, dzięki któremu szkolenie sprosta wszystkim Twoim oczekiwaniom.

Patrycja Bukowska