-
Kod PKD dla korektora
Zakładasz firmę korektorską? Sprawdź, jakie kody PKD możesz mieć w swojej działalności.
Pozostałe wpisy
-
Jak założyć firmę korektorską krok po kroku?
„Bój się i rób” – właśnie tak powiedziałam sobie 3 listopada 2006 roku, kiedy założyłam firmę korektorską. Po ponad 17 latach prowadzenia biznesu wiem, że warto wziąć los w swoje ręce. Z okazji Światowego Dnia Przedsiębiorczości Kobiet, który przypada 19 listopada, podpowiem Ci, jak założyć jednoosobową działalność gospodarczą – najpopularniejszą formę prowadzenia biznesu w Polsce.
-
Czy znasz najpopularniejsze polskie łamańce?
Kiedy nasi hiszpańscy znajomi chcą usłyszeć, jak brzmi język polski, z niepohamowaną przyjemnością częstujemy ich jakimś łamańcem. Oni nie pozostają nam dłużni. Ale hiszpańskie łamańce dla Polaków to pestka. 12 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Łamańców Językowych. Ćwiczysz język?
-
#8 Self-publishing: błędy składu
Wdowy, bękarty, rynny, lustra, szewce… Czy wiesz, co łączy te pozornie losowe słowa? To nazwy błędów składu tekstu! Zadbaj o to, by żadna z tych usterek nie pojawiła się w Twoim tekście. Dobrze złożona publikacja nie tylko wygląda profesjonalnie, lecz także lepiej się ją czyta. Sprawdź, czym są skład i łamanie tekstu oraz jakie błędy…
-
Jak promować usługi korektorskie? 4 najważniejsze zasady
Zajmujesz się korektą tekstów? Część klientów prawdopodobnie trafi do Ciebie z polecenia (to znak, że robisz świetną robotę!). Zwykle jednak nowe zlecenia wcale nie wpadają same. Podobnie jak w każdym innym biznesie – potrzebujesz dobrej reklamy. Klienci muszą przecież wiedzieć, że w ogóle działasz na rynku! Jak promować usługi korektorskie? Sprawdź!
-
Język internetu – jak poprawiać teksty publikowane w sieci
Jak stosować emotikony i znaki interpunkcyjne, czy justować tekst publikowany na blogu? Z okazji Dnia CAPS LOCKA przygotowałam dla Ciebie kilka najważniejszych zasad korekty tekstów w internecie. Sprawdź, jak poprawiać artykuły blogowe, posty w mediach społecznościowych czy treści na stronę internetową!
-
Jak współpracować z korektorem
Gdy już podejmiesz decyzję, z kim chcesz współpracować, musisz ustalić zasady, aby współpraca przebiegała bezproblemowo. O czym musisz wiedzieć, zanim podejmiesz współpracę z korektorem?
-
Ile kosztuje korekta tekstu? 7 najważniejszych czynników
Objętość tekstu, branża, doświadczenie korektora… To tylko niektóre czynniki wpływające na koszt korekty tekstu. Cena zawsze jest podawana dopiero wtedy, gdy specjalista zapozna się chociaż z próbką zlecenia. Dlaczego? Sprawdź, od czego zależy cena korekty tekstu!
-
Błędy w tekstach tłumaczonych
Choć może się wydawać, że doświadczeni autorzy przekładów są perfekcyjnie przygotowani do swej pracy, błędy tłumaczeniowe mogą się zdarzyć każdemu. Ważne jest, aby ostateczna wersja tekstu była zgodna z oryginałem, a jednocześnie zrozumiała dla odbiorcy i poprawna językowo. Niezrozumienie w relacjach tłumacz – korektor to dość powszechny problem.
