-
Błędy w tekstach tłumaczonych
Choć może się wydawać, że doświadczeni autorzy przekładów są perfekcyjnie przygotowani do swej pracy, błędy tłumaczeniowe mogą się zdarzyć każdemu. Ważne jest, aby ostateczna wersja tekstu była zgodna z oryginałem, a jednocześnie zrozumiała dla odbiorcy i poprawna językowo. Niezrozumienie w relacjach tłumacz – korektor to dość powszechny problem.
Pozostałe wpisy
-
4 powody, dla których warto inwestować w szkolenia z poprawności językowej dla Twojej firmy
Rozwój kompetencji to bez wątpienia klucz do rozwoju firmy – szczególnie jeśli zależy Ci na skalowaniu biznesu. Tylko co wybrać, żeby szybko zauważyć wymierne korzyści? W końcu rynek jest przepełniony szkoleniami dla firm…
-
Korekta w trudnej branży – jak znaleźć dobrego specjalistę?
IT, medycyna, TSL, marketing, finanse… To tylko niektóre branże, rządzące się swoimi prawami i wykorzystujące specjalistyczne słownictwo. Jak znaleźć korektora, który podczas wprowadzania poprawek zachowa styl i zrozumie specyfikę branży? Kogo wybrać, żeby współpraca układała się bez problemów? Sprawdź, na co zwrócić uwagę, szukając korektora w trudnej branży!
-
Skąd się wzięła książka – Światowy Dzień Miłośników Książek
Kto kocha książki, palec pod budkę, bo za minutkę… Książkoholicy też mają swoje święto. Światowy Dzień Miłośników Książek obchodzimy 9 sierpnia. Jak świętować? Oczywiście z dobrą lekturą. Ale wcześniej przeczytaj, skąd się wzięła książka.
-
Jak się zapisać na kurs korekty tekstu online?
Chcesz zdobyć nowe kompetencje i zarabiać na tym, co uwielbiasz robić? Weź sprawy w swoje ręce! Już 25 września 2023 roku rusza kolejna edycja kursu Zostań korektorką. Naucz się pracować z tekstem i zdobywać klientów. Poznaj tajniki korektorskiego życia i wykonaj mnóstwo ćwiczeń praktycznych. Zainteresowana? Sprawdź, jak się zapisać się na kurs korekty tekstu online!
-
#5 Wady i zalety self-publishingu: o czym warto pamiętać na starcie?
Poznaj największe wady i zalety self-publishingu. Przekonasz się, że sprawa wcale nie jest tak prosta i jednoznaczna, jak się wydaje.
-
Usługi korektorskie w abonamencie – dlaczego warto z nich skorzystać?
Komputery redaktorów w czasopismach i pracowników agencji marketingowej działają non-stop. Przepływają przez nie setki tekstów miesięcznie. Artykuły, felietony, reportaże, treści reklam, ulotki, foldery, katalogi – to tylko niektóre z nich. Jak zadbać o to, by content zawsze był wolny od błędów językowych, zrozumiały i efektywny? Z pomocą przychodzi abonamentowa usługa korekty! Sprawdź, dlaczego warto z…
-
Sezon ogórkowy – co to jest i jak sobie z nim radzić w biznesie
Czy wiesz, co oznacza wyrażenie „sezon ogórkowy”? To nie okres zbierania ogórków i robienia z nich przetworów. Wiele osób jednak błędnie używa tego frazeologizmu. Czas więc wszystko wyjaśnić.
-
Kto może zostać korektorem? Sprawdź, dla kogo jest praca korektora
Zastanawiasz się, dla kogo jest praca korektora i czy także Ty się do niej nadajesz? Przeczytaj, kto najlepiej odnajdzie się w tym zawodzie.
