Najlepsze życzenia świąteczne na ostatnią chwilę

Choinka już gotowa, lista zakupów też, a Ty nadal drżysz na myśl o świątecznych kartkach? Spokojnie! W artykule znajdziesz kilka inspirujących propozycji. Śmiało możesz je wykorzystać, by stworzyć unikatowe życzenia świąteczne dla pracowników, rodziny i przyjaciół.

Wzory życzeń świątecznych

Od czego zacząć?

Życzenia na Boże Narodzenie mogą być długie lub krótkie. To od Ciebie zależy, ile napiszesz na kartce, w e-mailu lub wiadomości SMS. Zawsze jednak warto dostosowywać styl do odbiorcy. Możesz postawić na życzenia od serca, szczerość lub oficjalną komunikację. Zwłaszcza gdy piszesz życzenia świąteczne biznesowe lub życzenia dla pracowników, staraj się zachować spójność wypowiedzi.

Świąteczne pozdrowienia wysyłamy różnym osobom. Nie ze wszystkimi jesteśmy spokrewnieni, nie zawsze są to nasi znajomi lub przyjaciele. Czasem chcemy wysłać życzenia komuś, z kim współpracujemy lub do kogo kontakt otrzymaliśmy drogą urzędową. Możemy napisać do naszego szefa, fryzjerki, ekipy remontowej lub do ulubionego lekarza czy nauczyciela.

Czy korzystanie w takiej sytuacji z rozwiązań typu „kopiuj-wklej” jest dobre?

I tak, i nie. Jeśli treść wiadomości napiszesz samodzielnie, możesz rozesłać ją do kilku osób. Personalizowanie komunikatów jest bardzo ważne. Każdy chce być traktowany indywidualnie. Dlatego warto znaleźć chwilę, by dodać przynajmniej kilka słów od siebie. Przede wszystkim skierowanych wprost do adresata.

Najlepsze życzenia świąteczne na ostatnią chwilę

To, że życzenia wyślesz za pomocą e-maila lub SMS-a, nie oznacza, że ich treść jest gorsza lub mniej ważna od życzeń, które zwyczajowo znajdują się na kartkach.

Zastanów się, do kogo, po co i co dokładnie chcesz napisać. Pisz tak, jak czujesz. Bez zbędnych ozdobników. Używaj zdań pojedynczych – życzenia staną się bardziej dynamiczne i nikt się w nich nie zagubi.

Postaw na styl, który Ci odpowiada

Każda wypowiedź ma swój styl. Możesz zdecydować, czy Twoje życzenia przyjmą bardziej oficjalną czy też luźną formę. Nie bój się eksperymentować. Ponadto możesz dodać wtrącenia, które będą znane tylko Tobie i adresatowi Twoich życzeń, szczególnie gdy piszesz życzenia świąteczne dla dzieci.

Wskazówka

Zwracaj szczególną uwagę na poprawność językową – rodzina i bliscy znajomi wybaczą drobne potknięcia, ale na klientach, pracownikach i szefach błędy nie zrobią dobrego wrażenia.

Jeśli masz wątpliwości, jak poprawnie zapisać życzenia, zastanawiasz się, czy lepiej napisać na przykład Nowy rok, czy nowy rok, zajrzyj do artykułu na moim blogu. Znajdziesz w nim podpowiedź, jak poprawnie napisać życzenia świąteczne.

Życzenia świąteczne na Boże Narodzenie – kilka inspiracji

Poniżej znajdziesz kilka wcześniej już obiecanych propozycji. Śmiało – korzystaj, przeredagowuj i wysyłaj! Bo najważniejsza w przesyłaniu życzeń świątecznych jest pamięć o naszych bliskich i osobach, które z jakiegoś powodu są ważne w naszym życiu.

Życzę Ci cudownych świąt!

Najlepsze życzenia świąteczne

Drogi Janku,
z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego nowego roku chcielibyśmy serdecznie pozdrowić całą Waszą rodzinę. To szczególny czas – wypełniony spotkaniami z bliskimi, radością i cudowną atmosferą. Życzymy Wam, by każda chwila spędzona w rodzinnym gronie była pełna miłości, pokoju i życzliwości. 
Gorąco Was pozdrawiamy
Podpis

Brachu! Przyjacielu! Kompanie!
O tych świętach nie da się zapomnieć – w końcu jednoczą, bawią i… (Ty już wiesz najlepiej)!
Bądź szczęśliwy i radosny.
Wyszalej się w noc sylwestrową. A w nowym roku spełniaj swoje marzenia i żyj pełnią życia!
Pozdrów swoją rodzinę i pamiętaj, że nasze zaproszenie jest wciąż aktualne.
Widzimy się za tydzień!
Serdeczności

Podpis

Szanowni Państwo!
W tym szczególnym czasie pragniemy podziękować Państwu za dotychczasową współpracę oraz życzyć pokoju, radości i serdecznej atmosfery. Oby chwile spędzone w gronie najbliższych osób przyniosły wytchnienie i zaowocowały wzajemną życzliwością. Niech nowy rok obfituje w zawodowe sukcesy i satysfakcję z podjętych wyzwań.
Z wyrazami szacunku
Zespół XXX

Aniu!
Z okazji świąt Bożego Narodzenia życzę Ci błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wewnętrznego pokoju. Niech nadchodzący nowy rok przyniesie Ci jak najwięcej łask Bożych.
Do siego roku!
Podpis

Drogi Kliencie!
A może te święta będą wyglądały inaczej?
Jeśli chcesz, by były weselsze, życzliwsze i pełne pysznego jedzenia, zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by umilić Ci czas poświęcony na gotowanie potraw!
Świętuj razem z nami, wypoczywaj i ciesz się wspólnie spędzanym czasem!
Ze świątecznymi pozdrowieniami
Podpis

Droga Kasiu,
dziękuję Ci za wszystko, co dla mnie zrobiłaś. Jesteś wspaniałą, dobrą i pogodną osobą. Życzę Ci, by najbliższe święta przyniosły Ci wiele radości, miłości i pokoju, a nowy rok niech będzie pełen spotkań z przyjaciółmi, wzajemnego wsparcia i wspólnego dążenia do celu.
Wyjątkowego czasu życzy
Podpis

Basiu!
Święta, święta i po świętach!
Tak wiele osób komentuje ten wyjątkowy czas.
Życzę Ci, by w Twoim gronie wszyscy – zamiast marudzić – cieszyli się z rodzinnych spotkań i pysznego jedzenia. Bądźcie radośni, najedzeni, szczęśliwi i spokojni. W sylwestrową noc bawcie się znakomicie, a w nowy rok wejdźcie z przytupem.
Wszystkiego dobrego!
Podpis

Mam nadzieję, że te propozycje przypadły Ci do gustu. Tradycja wysyłania życzeń jest niezwykle piękna! To wspaniałe, że w tak prosty sposób możemy wspólnie przypominać sobie o tym, co najważniejsze!

Patrycja Bukowska