fbpx

Marek Kamiński, Power4Start [opieka wydawnicza]

Niedawno razem z moim zespołem pracowałam nad książką Marka Kamińskiego „Power4start. Sztuka osiągania celów”. Autor stworzył niezwykły poradnik, który naprawdę może odmienić podejście do życia. Uwaga! Niech wszyscy zapną pasy! Startujemy w podróż w głąb siebie.


Co znajdziesz w książce?

W książce nie znajdziemy magicznej recepty na szczęśliwe życie – bo nie takie jest jej zadanie. Marek Kamiński proponuje nam wspólne przejście przez poszczególne etapy do wyznaczonego miejsca w życiu.

  • Co chcesz osiągnąć?
  • Kiedy?
  • W jaki sposób?
  • Jakie lęki musisz pokonać?
  • Co zrobić, żeby na tej drodze wytrwać?

Oto zestaw przeróżnych pytań ułożonych w autorską metodę Biegun. Dzięki niej autor uczy czytelników, jak myśleć i odkrywać – czyli wykonywać kolejne kroki w drodze na własny biegun.

Wykute w lodach polarnych ekspedycji nawyki przesądzające o sukcesie autor przełożył na inspirujące zasady, elementy i kroki. Podkreślił rolę rytuałów, nieocenioną wartość porażek oraz moc autorefleksji.

W książce znajdziemy wiele zdań, które będą nas motywować i dodawać nam otuchy w trudnych chwilach.

Zwycięzcą jest ten, kto się nie poddał. Dlatego nigdy, przenigdy nie poddawaj się! Spróbuj jeszcze raz. Upadnij. Przejdź ponad. Przejdź naokoło… I idź dalej.

Autor zaprosił czytelników do prostych ćwiczeń ułatwiających wgląd w siebie samego, wyznaczenie wewnętrznych biegunów oraz codzienne odnajdywanie w sobie motywacji, by pozostać na drodze. Dzięki wskazówkom zawartym w książce możemy przyjrzeć się sobie i swoim celom. I odpowiedzieć na ważne pytania dotyczące naszego postrzegania świata. Jest to praktyczna instrukcja osiągania celów z miejscem na własne notatki dotyczące nazywania swoich lęków, wyznaczania celów, pisania alternatywnych scenariuszy, rysowania mapy drogi na własny biegun.

Dla kogo jest ten poradnik?

Książka jest adresowana do starszej młodzieży, ale uniwersalność ćwiczeń pozwala dopasować je praktycznie do każdego 

Szata graficzna

Warto też wspomnieć o szacie graficznej. Nawet jeśli publikacjar nie trafi do czyjejś wrażliwości albo taka forma ćwiczeń nie przypadnie komuś do gustu, na pewno uwagę zwróci to, w jaki sposób Elena Caniova zaprojektowała książkę. Tu nie ma żadnej powtarzającej się rozkładówki. Każda z nich jest osobnym projektem.

To było ogromne wyzwanie korektorskie, ponieważ czasem graficzka łamie powszechnie przyjęte zasady edytorskie. Gdy zobaczyłam książkę po składzie, w pierwszym momencie miałam problemy z zaakceptowaniem estetyki, do której jestem przyzwyczajona. Ale przeglądanie ostatecznej wersji publikacji jest edytorską przyjemnością.

Stopka redakcyjna

Opieka redakcyjna: bookowska.pl

Autor: Marek Kamiński
Tytuł: Power4Start. Sztuka osiągania celów 
Zamów książkę: Wydawnictwo Makami
Redakcja: Katarzyna Tran Trang
Korekta: Justyna Stefańczyk, Patrycja Bukowska (bookowska.pl)
Ilustracje, koncepcja wizualna, okładka: Elena Caniova
Data premiery: 6 grudnia 2022

Patrycja Bukowska