Tag wpisu praca korektora

klient mówi za drogo

Co zrobić, gdy klient mówi: „Za drogo!”?

„To nie mieści się w moim budżecie, za taką usługę mogę zapłacić mniej” – czy w Twojej korektorskiej karierze zdarzyła się już taka sytuacja? Jeśli nie, prawdopodobnie wszystko przed Tobą… Tymczasem korektorzy często nie wiedzą, jak zareagować na obiekcje klienta. Zwykle godzą się na niższą stawkę – bez żadnej dodatkowej rozmowy. A to błąd!
Czytaj dalejCo zrobić, gdy klient mówi: „Za drogo!”?
korekta dokumentów

Korekta dokumentów prawnych, finansowych, ubezpieczeniowych

Pierwszym zleceniem dla mojej firmy była korekta dokumentów: razem z 6 korektorkami poprawiłyśmy ponad 3000 warunków ubezpieczeń i regulaminów. To była prawdziwa szkoła życia (a właściwie – szkoła korekty).Jak poprawiać dokumenty prawne, finansowe i ubezpieczeniowe, żeby usunąć błędy, a jednocześnie nie zmienić sensu zdania? Mam dla Ciebie kilka wskazówek!
Czytaj dalejKorekta dokumentów prawnych, finansowych, ubezpieczeniowych
Jak pokonać prokrastynację?

Jak pokonać prokrastynację? Praktyczne porady dla korektorów

Jak pokonać prokrastynację? To wyzwanie dla wielu profesjonalistów. W branży, w której terminowość i dokładność są kluczowe, zwlekanie z pracą może prowadzić do opóźnień, spadku jakości usług i do utraty zaufania klientów. Jak więc korektorzy mogą przezwyciężyć prokrastynację, by osiągnąć sukces i utrzymać wysoką efektywność?
Czytaj dalejJak pokonać prokrastynację? Praktyczne porady dla korektorów
Dzień sprzątania biurka

Najważniejsze narzędzia dla korektora – co warto mieć na biurku?

Einsteinowi przypisuje się cytat: „Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, to oznaką czego jest puste biurko?”. W pracy korektora o bałagan naprawdę łatwo – nie tylko na stanowisku pracy, lecz także na pulpicie komputera.Z okazji Dnia Sprzątania Biurka mam dla Ciebie listę najważniejszych narzędzi dla korektora tekstów, które przydadzą się na Twoim biurku – tym rzeczywistym i wirtualnym.
Czytaj dalejNajważniejsze narzędzia dla korektora – co warto mieć na biurku?
Praca w firmie korektorskiej

Jaki był ten rok?

Planowanie jest nieodłącznym elementem prowadzenia biznesu. Regularnie podsumowuję dotychczasowe działania, wyciągam wnioski i planuję na podstawie twardych danych. Zobacz, jak wyglądał 2023 rok w mojej firmie.
Czytaj dalejJaki był ten rok?