fbpx

Mamo, zostań korektorką i zacznij zarabiać na czytaniu

Zastanawiasz się, jak wrócić na rynek pracy? Twój świat się zmienił – jesteś mamą! Nie oznacza to jednak, że musisz rezygnować ze swojego rozwoju. I choć połączenie obu ról nie jest łatwe i często wymaga całkowitej reorganizacji, jest możliwe. Daje niezależność i satysfakcję.

Praca po macierzyńskim

Narodziny dziecka to wielka rewolucja życiowa. Po urlopie macierzyńskim każda pracująca mama staje przed decyzją – wrócić do pracy czy zostać z dzieckiem w domu. Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim nie jest łatwy i wiąże się z wieloma obawami. Jedno jest pewne – każde dziecko jest inne. Każda sytuacja – wyjątkowa. Jeżeli podjęłaś tę decyzję i chcesz wrócić do pracy, ten artykuł jest dla Ciebie.

Praca po urlopie macierzyńskim – trudne początki

Skoro czytasz ten tekst, podejrzewam, że chciałabyś wrócić do aktywności zawodowej. Doskonale Cię rozumiem, bo pamiętam swoje początki. Opowiadam o nich w 5. odcinku podcastu Zapanuj nad słowami Jak zostałam korektorką. Moja historia. Temu tematowi poświęciłam też jeden z artykułów: Jak wrócić na rynek po urlopie macierzyńskim?

Dziś mam prężnie rozwijającą się firmę. Świadczę usługi korekty i redakcji tekstu, szkolę korektorów. Opracowałam autorski kurs Zostań korektorką. Jest to jedyny na rynku certyfikowany kurs przygotowujący do pracy w zawodzie korektora.

Z przyjemnością pomagam mamom wrócić na rynek pracy po urlopie macierzyńskim.

Dlaczego?

Bo sama jestem mamą. Bo po urlopie macierzyńskim stanęłam na rozdrożu. Chciałam wrócić do pracy, a jednocześnie pozostać blisko córki.

Jeśli lubisz czytać, masz czujne oko i lubisz się uczyć, na pewno odnajdziesz się w tym zawodzie. Korektorki zwykle mają elastyczny czas pracy. Mogą manewrować między domem a aktywnościami zawodowymi, jednocześnie zyskując doświadczenie, niezależność finansową i szansę na rozwój. To wspaniały początek nowej przygody.

Zdradzę Ci, że taki był właśnie mój pomysł na biznes. Nie przypuszczałam jednak, że korekta tekstów stanie się moim sposobem na życie! Praca po urlopie macierzyńskim jawiła mi się na początku jako wielka niewiadoma.

Teraz swoją wiedzą i doświadczeniem dzielę się z innymi kobietami. Chcesz poznać historie tych, które się odważyły? Przeczytaj wywiady z absolwentkami kursu.

Gdzie można szukać pracy jako korektor?

Coraz więcej osób pisze – artykuły na blogu, e-booki, książki. Każda z tych publikacji wymaga korekty i redakcji – tak, nie pomyliłam się – każda! Świadomi twórcy szukają specjalistów, którzy ich treści wzniosą na wyższy poziom.

Kiedyś korektorzy pracowali głównie w wydawnictwach. Dziś zakładają własne firmy, zatrudniają się w agencjach marketingowych, biurach tłumaczeń. Współpracują z twórcami internetowymi i self-publisherami. Możliwości jest dużo. Tekstów do opracowania jeszcze więcej. Jednak czy każdy może pracować w tym zawodzie?

Kurs korekty tekstu – nowe kwalifikacje zawodowe

W sumie każdy może poprawiać teksty. Jednak – i myślę, że się ze mną zgodzisz – nie każdy powinien. Praca korektora wymaga wiedzy i określonych predyspozycji. Te umiejętności można jednak opanować, trzeba tylko odpowiednio się przygotować do tego zawodu.

Dlatego stworzyłam kurs korekty tekstu Zostań korektorką. To prawie czteromiesięczne szkolenie nie tylko przekazuje ogrom wiedzy i teoretycznego zaplecza, ale – przede wszystkim – daje nowy zawód! Dzięki temu, że moja firma wpisana jest do Rejestru Instytucji Szkoleniowych, absolwenci otrzymują certyfikat i zaświadczenie MEiN. Więcej na temat kursu przeczytasz w artykule: Chcesz zostać korektorką? Musisz to przeczytać!

Wiedzę zdobytą na kursie możesz dowolnie wykorzystać – albo jako szansę na rozpoczęcie nowej zawodowej przygody, albo jako okazję do podniesienia kompetencji.

Na pewno widzisz czasem ogłoszenia o pracę, w których pracodawcy stawiają takie wymagania:

  • lekkie pióro;
  • doskonała znajomość języka polskiego: gramatyki, ortografii, interpunkcji;
  • dobra znajomość pakietu MS Office;
  • umiejętność formułowania precyzyjnych i jasnych komunikatów;
  • umiejętność redagowania tekstów.

Wszystkiego możesz się nauczyć na kursie. Szczegółowo omawiam programy: Microsoft Word, Adobe Reader i Google Docs. Uczę zasad poprawności językowej i reguł edytorskich. To, gdzie wykorzystasz tę wiedzę, zależy od Ciebie. Nowe kwalifikacje, nowe szanse – to może być Twoja historia.

Praktyka czyni mistrza

Żeby nauczyć się chodzić, najpierw trzeba spróbować, a potem szkolić tę umiejętność. Podobnie jest z korektą tekstów. By ją opanować – a nie jest to takie proste zajęcie – trzeba ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć.

Kurs korekty tekstu Zostań korektorką może być fundamentem, na którym zbudujesz swoją przyszłość. Znajduje się w nim mnóstwo tekstów do korekty, quizów i ćwiczeń, które pozwolą Ci w praktyce rozwijać nowo nabyte umiejętności. W ramach szkolenia oferuję praktyki i dzielę się ofertami pracy.

Ważne! Kurs jest prowadzony całkowicie online. Nie musisz się obawiać, że ograniczają Cię czas lub miejsce.

Więcej informacji na temat kursu i pracy korektora znajdziesz na stronie kursu.

Jeśli masz pytania, zawsze możesz do mnie napisać – chętnie udzielę Ci odpowiedzi.

Patrycja Bukowska