fbpx

Usługi korektorskie w abonamencie – dlaczego warto z nich skorzystać?

Komputery redaktorów w czasopismach i pracowników agencji marketingowej działają non-stop. Przepływają przez nie setki tekstów miesięcznie. Jak zadbać o to, by content zawsze był wolny od błędów językowych, zrozumiały i efektywny? Z pomocą przychodzi abonamentowa usługa korekty! Sprawdź, dlaczego warto z niej skorzystać.

usługi korektorskie w abonamencie

Jakie treści firmowe powinny być poddawane korekcie?

Artykuły, felietony, reportaże, treści reklam, ulotki, foldery, katalogi – to tylko niektóre z nich. Tak naprawdę odpowiedź jest prosta: wszystkie. I na tym mogłabym skończyć.

Każdy komunikat ma swój określony cel. Jego spełnienie jest możliwe tylko wtedy, gdy treść jest bezbłędna i zgodna z intencją autora. 

Jakie teksty na co dzień sprawdzają osoby, którzy świadczą usługi korektorskie dla firm?

Na moim biurku lądują najczęściej:

 • regulaminy, raporty, sprawozdania finansowe, umowy i inne dokumenty;
 • artykuły blogowe, poradnikowe, naukowe;
 • teksty na strony internetowe;
 • instrukcje, materiały szkoleniowe;
 • treści reklam i postów w social mediach;
 • oferty handlowe, biznesplany;
 • mailingi;
 • książki i e-booki o tematyce biznesowej.

To jedynie przykłady. Abonament na korektę obejmuje dowolne treści, które Twoja firma chce opublikować.

Na czym polega abonamentowa usługa korekty tekstów?

Zanim zaproponuję klientowi taką współpracę, najpierw robię wywiad – oprócz standardowych pytań o branżę, cel tekstów i odbiorców pytam o to, ile tekstów powstaje miesięcznie, ile znaków ze spacjami mają poszczególne publikacje. Uśredniam to i proponuję miesięczny koszt obsługi. Klient ma do dyspozycji określoną pulę znaków do wykorzystania w miesiącu za ustaloną stawkę – tak samo jak w abonamencie telefonicznym.

Zakładam każdemu klientowi arkusz np. na dysku Google i tam wpisuję objętość kolejnych tekstów (liczbę znaków ze spacjami lub arkusze). Obie strony mają do niego dostęp – mogą więc w dowolnej chwili zobaczyć, jakie jest wykorzystanie limitu. Przy usłudze abonamentowej nadaję tekstom od tego klienta najwyższy priorytet.

Jak korzystanie z usług korekty wpływa na wizerunek firmy?

Błędy językowe niekorzystnie odbijają się na wizerunku firmy – marka sprawia wrażenie nieprofesjonalnej, niestarannej, niedbającej o szczegóły. Nawet drobna pomyłka może stać się wodą na młyn dla konkurencji i hejterów, którzy tylko czekają na Twoje potknięcie.

Dodatkowo niesprawdzony tekst bywa źródłem problemów w komunikacji. To z kolei czasami rodzi nieporozumienia i obniża skuteczność treści. A przecież zależy Ci na tym, żeby content był efektywny i spełniał swój cel – np. edukacyjny, sprzedażowy, wizerunkowy.

Jeśli regularnie korzystasz z usług korektorskich, maksymalnie wykorzystujesz potencjał każdego tekstu. Ograniczasz też przepalanie budżetu, a zamiast tego – wzmacniasz swój wizerunek jako profesjonalisty. 

Usługi korektorskie w abonamencie – czym są i dlaczego warto?

Na czym dokładnie polega abonament na korektę? To po prostu opieka korektorska — umowa, w trakcie której masz dostęp do wsparcia specjalisty. Kiedy tylko pojawiają się teksty do sprawdzenia, przesyłasz je korektorowi.

Dzięki takiemu rozwiązaniu:

 • dbasz o profesjonalny wizerunek – publikujesz lub drukujesz bezbłędne teksty, a więc unikasz wpadek;
 • oszczędzasz czas i pieniądze – m.in. na szukaniu dobrych specjalistów oraz wdrażaniu ich w swoje projekty i sposoby pracy; 
 • zwiększasz skuteczność komunikatów – a to najczęściej idzie w parze np. z wyższą sprzedażą;
 • regularnie konsultujesz się z ekspertem od języka, co sprzyja wdrażaniu nowych pomysłów i rozwojowi firmy.

Usługi korektorskie w abonamencie to must have dla firm, które na co dzień pracują z tekstami – takich jak czasopisma, agencje marketingowe, działy marketingu dużych korporacji.

Pomyśl tylko, ilu błędów możesz uniknąć dzięki takiemu wsparciu!

Patrycja Bukowska