5 rzeczy, których nie wiesz o kursie Zostań korektorką

Czy praca ze słowem to coś dla Ciebie? Jeśli chcesz zacząć zarabiać na czytaniu, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Dowiedz się już teraz, czy warto inwestować swój czas i pieniądze w kurs korekty tekstu online.

Masz oko do lietrówek? W poprzednim zdaniu udało Ci się znaleźć błąd? Jeśli tak, być może praca korektora tekstów jest dla Ciebie. Jeśli nie – spokojnie, korekty można się nauczyć. Można wyszkolić oko, by widziało więcej, by było bardziej czujne. Jeśli chcesz się sprawdzić lub myślisz o zmianie zawodowej, ale nie wiesz, czy warto inwestować w kurs korekty tekstu online, zapraszam do lektury. Dziś zdradzę Ci kilka faktów.

1. Co dwa certyfikaty, to nie jeden

Zostań korektorką – to jedyny na rynku certyfikowany kurs korekty tekstów. Daje wiedzę, umiejętności i narzędzia, których potrzebujesz, by wystartować w tym zawodzie. Wiem, co mówię. Pracuję ze słowami od 20 lat, a moimi klientami są naprawdę duże marki: Allianz, Warta, Volvo, Qatar Airways, Santander, Puma czy PLL LOT.

Czy wiesz, że każda osoba, która ukończy kurs, otrzymuje certyfikat ukończenia kursu?

Skoro to kurs, który ma Ci dać kwalifikacje do zawodu, więc jak mógłby być bez certyfikatu? Jeśli jednak ktoś chce zaświadczenie MEiN potwierdzające wiedzę i umiejętności, musi zdawać egzamin.

Egzamin nie jest obowiązkową częścią kursu. Ale zdecydowanie warto do niego podejść. W efekcie dostajesz nie tylko informację o liczbie zdobytych punktów i (jeśli zdasz!) certyfikat, lecz także obszerną informację zwrotną – wyjaśniam, co Ci dobrze poszło, a nad czym musisz popracować (w zależności od wybranego pakietu).

Dlaczego to jest tak ważne?

To dokument, który potwierdza zdobyte przez Ciebie kompetencje. Oczywiście – najważniejsze są same umiejętności. Jednak wiem, że wiele wydawnictw i firm przychylnie patrzy na kandydatów, którzy mogą pochwalić się ukończeniem takiego kursu. Podobno jest już znany w branży.

2. Kursanci, czyli najlepsza grupa wsparcia

To nie jest taki kurs, który zostawia ludzi z głową pełną wiedzy i… z rozłożonymi rękami, bo nie mają pojęcia, co z tą wiedzą zrobić. W kursie wspieramy się na kilka sposobów:

Praca korektora dla początkujących
  • Mamy prywatną grupę na Discordzie. Jest ona aktywna również po zakończeniu danej edycji. Nie ma głupich pytań. Wspólnie szukamy odpowiedzi na nurtujące kursantów pytania. Wspieramy się na każdym etapie, bo relacje są istotnym elementem kursu.
  • A skoro o relacjach mowa, muszę wspomnieć o Klubie Korektorów. Gwarantuję Ci – takiej społeczności nie znajdziesz nigdzie indziej w sieci! Rozmawiamy o wszystkim. Klub to moja duma! Bo dziewczyny z Klubu doskonale sobie radzą na rynku. Za nami pierwszy zlot na żywo w Toruniu i wiele ciekawych szkoleń. Absolwentki kursu korekty tekstu Zostań korektorką jako pierwsze dołączają do tego elitarnego miejsca. Mogłabym o Klubie opowiadać bez końca, ale żeby się dowiedzieć, o co chodzi w tym Klubie, trzeba w nim po prostu być! Taka prawda. Możesz posłuchać, co mówią o nim Weronika i Olga. Możesz też obejrzeć nagranie webinaru z klubowiczkami.
  • Wiele absolwentek prowadzi własny biznes online. Chcesz je poznać? Zajrzyj na stronę absolwentów.

3. Kurs Zostań korektorką dostępny 24/7 – to dużo czy mało?

Pewnie się zastanawiasz, jak można korzystać z materiałów dostępnych na platformie. Już wyjaśniam. Kurs korekty tekstu składa się z:

  • szkoleń na żywo,
  • warsztatów,
  • opracowań dotyczących języka (checklist, notatek wizualnych, szablonów maili, kalkulatorów, wzorów umów).

W modułach językowym i edytorskim jest mnóstwo ćwiczeń i quizów, a obsługi programów uczysz się w praktyce. Wszystkie moduły znajdziesz na platformie kursowej. Oczywiście możesz czytać udostępnione przeze mnie lekcje codziennie. Jednak to Ty decydujesz o tempie przyswajania wiedzy. Spotkania na żywo są nagrywane, a dostęp do platformy – po zdaniu egzaminu – masz na zawsze! A skoro mówimy o najlepszej inwestycji, porozmawiajmy również o pieniądzach. Tu też mam dla Ciebie niespodziankę.

4. Płacisz tak, jak Ci wygodnie

Inwestycje kosztują, nie oszukujmy się. Rzetelne treści, spotkania z najlepszymi ekspertami z branży, pakiety szkoleń, ćwiczeń i webinarów mają określoną cenę. Jeśli czujesz, że praca ze słowami jest dla Ciebie, a kurs korekty tekstu może umożliwić Ci rozwój, nie wahaj się!

By za niego zapłacić, nie musisz od razu wyciągać z kieszeni całej kwoty. Możesz swobodnie skorzystać z rat PayU. Poza tym nasza firma jest wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych – dzięki temu wiele urzędów pracy może sfinansować kurs. Może ta opcja Cię zainteresuje? W końcu kurs ma Ci się zwrócić. I to szybko.

5. Kurs Zostań korektorką w praktyce

Wiesz, po co Ci ten kurs? Dlaczego chcesz zostać absolwentką kursu korekty tekstu? Odpowiedź, której udzielisz, jest tak naprawdę najważniejsza. Możesz mieć kilka motywacji:

  • chcesz podnieść swoje kwalifikacje;
  • liczysz na to, że dostaniesz awans;
  • planujesz założyć własny biznes online;
  • chcesz znaleźć alternatywę – liczysz na to, że jako freelancer będziesz sobie dorabiać, przyjmując niewielkie zlecenia.

Wniosek: chcesz pracować ze słowami? Świetnie – tym właśnie zajmują się korektorzy. Jeśli odnajdujesz swoje oczekiwania w którejś z powyższych odpowiedzi, rzeczywiście kurs korekty tekstu Zostań korektorką jest dla Ciebie. No dobra, ale czego jeszcze nie wiesz o kursie?

Kurs to dostęp do wiedzy, którą bardzo szybko możesz sprawdzić w praktyce. Nie obiecuję Ci, że od razu otrzymasz świetny angaż. Jesteś na początku zawodowej drogi. Jednak moim kursantkom z przyjemnością pomagam w praktyce, dlatego możesz liczyć na to, że – jeśli tylko będę miała taką możliwość – podzielę się z Tobą różnymi ofertami pracy. To fakt – wszystkie zlecenia, których nie mogę sama przyjąć, zlecam moim kursantkom. Jeśli mam kogoś zatrudnić, to szukam wśród absolwentek kursu korekty tekstu Zostań korektorką.

Chcesz być jedną z nich? Rozwiąż quiz i sprawdź, czy to praca dla Ciebie.

Patrycja Bukowska