O co chodzi z tym Klubem Korektorów?

Pracujesz jako korektorka lub redaktorka? Chcesz podnosić swoje kompetencje? Potrzebujesz wsparcia i motywacji? A może szukasz społeczności, z którą będziesz się rozwijać? Marzysz o przestrzeni, w której razem z innymi będziesz wspólnie poznawać tajemnice języka i rozmawiać o wszystkim, co jest związane z zawodem i prowadzeniem biznesu? Przeczytaj ten artykuł. Mam coś dla Ciebie!

Jak powstał Klub korektorów?

Od lat obserwuję osoby stawiające pierwsze kroki w nowym zawodzie. Chcą przynależeć do grupy, która się wspiera. Chcą się rozwijać. Nie wiedzą jednak, komu mogą zaufać – skaczą z kwiatka na kwiatek, czytają różne blogi, wpisy w mediach społecznościowych, słuchają podcastów biznesowych, uczestniczą w webinarach czy warsztatach. Potrzebują konkretnych porad. Liczą na stałe wsparcie. Marzą o tym, by wszystko znaleźć w jednym miejscu.

Pamiętam swoje początki – też szukałam takiego miejsca, gdy zakładałam firmę. Miejsca, w którym znajdę wsparcie, odpowiedzi na moje pytania, osoby, które będą rozumieć moje problemy, bo same mają podobne.

A ponieważ po kilkunastu latach prowadzenia działalności wciąż takiej przestrzeni nie znalazłam, stworzyłam ją sama. Ten pomysł nabrał konkretnych kształtów pod koniec 2018 roku. Zmotywowały mnie do tego uczestniczki kursu Zostań korektorką, za co jestem im niezmiernie wdzięczna!

Pierwsza edycja Klubu Korektorów wystartowała na początku 2019 roku. To był ogromny projekt. Przeprowadzka do Hiszpanii spowodowała, że chwilowo zawiesiłam dzialalność Klubu, ale już w połowie 2020 roku powrócił – w zmienionej formie. Dzięki wspaniałym Klubowiczkom wciąż się rozwija!

Mam nadzieję, że również Ty zechcesz budować wspólną przestrzeń!

Klub Korektorów stworzyłam z myślą o Tobie


Klub zrzesza redaktorki i korektorki. To miejsce, które ma Cię wspierać w codziennej pracy. Powstał po to, by Ci pomóc. To towarzysz Twojego biznesu. Kompas, dzięki któremu będziesz podążać we właściwym kierunku. Działa podobnie jak coworking space, czyli wspólna przestrzeń, której celem jest podnoszenie kompetencji i nauka skutecznego organizowania aktywności zawodowej.

Dołącz do Klubu Korektorów już dziś

Pracujesz jako korektorka lub redaktorka?
Szukasz ciekawych ofert pracy?
Chcesz podnosić swoje kompetencje?
Potrzebujesz wsparcia i motywacji?
Marzysz o przestrzeni, w której razem z innymi będziesz poznawać tajemnice języka i rozmawiać o wszystkim, co jest związane z zawodem i prowadzeniem biznesu?

Dołącz do naszej społeczności. To miejsce, w którym rozwiniesz skrzydła!

Z własnego doświadczenia wiem, jak frustrujące jest, gdy poprawiasz tekst i co chwilę musisz coś sprawdzać, masz masę pytań, wątpliwości, boisz się, że przeoczysz błąd lub co gorsza – błędnie wstawisz przecinek albo wybierzesz niewłaściwą formę… Nie masz z kim o tym porozmawiać, nie wiesz, do kogo się zwrócić o pomoc.

 • Są poradnie językowe, ale zanim Ci ktoś odpowie, będzie za późno.
 • Są grupy na Facebooku, fora dyskusyjne, ale nie masz gwarancji, że ktoś zauważy Twoje pytanie i dobrze poradzi.
 • Możesz szukać wyjaśnień w internecie, bo tam podobno jest wszystko, ale niekoniecznie znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie.

Czasem chcesz porozmawiać z kimś o swoim biznesie, o wycenianiu zleceń, o tworzeniu ofert, poszukiwaniu klientów, ale nikt nie będzie się dzielić z Tobą swoim know-how. A Ty przecież nie zwrócisz się do rodziny czy przyjaciół z takim pytaniem, bo nie zrozumieją, o co Ci chodzi. Praca korektora jest w dużej mierze samotna. Nie musi jednak tak być – każdy człowiek żyje w jakiejś społeczności i czuje potrzebę otaczania się osobami, które go rozumieją, które robią podobne rzeczy.

Zależy mi na tym, by Klub stał się miejscem, w którym społeczność korektorska odnajdzie wsparcie. Obserwuję Klubowiczki i rodzące się tam przyjaźnie. Wiem, że z konkurencją można się zaprzyjaźnić – sama mam świetne relacje z innymi korektorami. Wierzę, że możemy wspólnie pracować, dzielić się wiedzą, doświadczeniem, klientami. Wierzę, że możemy się dobrze czuć w swoim towarzystwie. W Klubie pojawiły się też stałe współprace biznesowe. Przekazujemy sobie zlecenia, dzielimy się znalezionymi ofertami pracy.

Pamiętaj, że w relacjach nie liczy się to, ilu klientów pozyskasz, ale to, ile potencjalnych drzwi możesz dzięki nim otworzyć. Czasem jedna niepozorna znajomość może przerodzić się w niezwykłą historię biznesową.

Prowadzenie biznesu jest trochę podobne do żeglowania po morzu – trzeba płynąć tak, by nie zatopić statku. A jeżeli już jest narażony na uszkodzenia, to trzeba się starać, by były one jak najmniejsze i nie zagrażały życiu załogi. Trzeba działać rozważnie, realnie oceniać ryzyko i badać możliwości rozwoju. Ale nie zawsze wszystko jesteśmy w stanie przewidzieć. W każdej chwili mogą się pojawić nieprzewidziane sytuacje. Trzeba wtedy stawić im czoła. Jednak samemu trudno walczyć z żywiołem. Dlatego stworzyłam Klub Korektorów. Miejsce, w którym wspólnymi siłami będziemy podbijać nieznane lądy. Będziemy się wspierać i motywować. Dzielić się doświadczeniami. Będziemy rozwijać skrzydła.

Co znajdziesz w Klubie?

W edycji 2023/2024 pojawi się wiele nowości.
Jak zwykle raz na kwartał pojawią się eksperci. Tym razem naszymi gośćmi będą:

 • Artur Czesak, Łukasz Szałkiewicz i Sebastian Żurowski, czyli autorzy Dobrego słownika,
 • Tomasz Urbański, specjalistka od Worda – opowie nam o tym, jak usprawnić pracę w Wordzie, i pokaże nam, jak tworzyć makra.
 • Gosia Galbas, certyfikowana instruktorka jogi – nauczy nas odpoczywać bez wyrzutów sumienia i jak zadbać o ciało, gdy pracujemy,
 • Marta Zawadowska, ekspertka od mastermindów – zdradzi nam przepis na skuteczną grupę mastermind.
 • W poprzednich edycjach gościliśmy:
  Annę Dyl (trenerkę biznesu),
  Natalię Dołżycką (ekspertkę organizacji),
  Klaudię Fabian-Wieciech (coacha zmiany zawodowej),
  Anetę Piątek-Zwierzak (trenerkę personalną).

  Oprócz tego na platformie znajdziesz 8 szkoleń specjalistycznych (m.in. z organizacji pracy i metodologii wyznaczania celów) oraz 11 webinarów z ekspertami:
  Kasią Krzywicką,
  Lidią Krawczyk,
  Olgą i Michałem Wilczyńskimi,
  Joanną Chrzan,
  Agnieszką Prylińską, 
  Kingą Konopelko,
  Martą Łysek,
  Patrycją Zagórską,
  Anną Dyl,
  Wojtkiem Kołodziejczakiem.

  Opowiadali o social mediach, księgowości, prawie, rozwoju osobistym, pracy redaktora i korekcie tekstów tłumaczonych. Nagrania możesz oglądać w każdej chwili, z dowolnego miejsca na świecie!
 • Jednym z fundamentów Klubu jest praktyka. Nie musisz się już bać nowych zleceń! Raz w miesiącu spotkamy się, by wspólnie poprawiać tekst. Na żywo! Krok po kroku. Najróżniejsze rodzaje publikacji. W poprzednich edycjach wspólnie robiłyśmy korektę lub redakcję m.in. notatki wizualnej, okładki książki, artykułu do czasopisma, wpisu blogowego, przepisu, opowiadania, książki podróżniczej, bajki, broszury. Będziesz mogła obejrzeć 22 nagrania korekt na żywo, by zobaczyć, jakie błędy dostrzegają inne korektorki i jak je poprawiają.
 • Zaprosimy Cię do udziału w praktykach. To projekt prowadzony wspólnie z Fundacją „Teraz Wy”. Nabierzesz pewności siebie i zyskasz potwierdzenie zdobywanych umiejętności. Dostaniesz ode mnie feedback, a Twoje nazwisko zostanie wpisane do stopki redakcyjnej.
 • Masz szansę otrzymać pracę – w poprzedniej edycji Klubu przekazałam zlecenia o łącznej wartości 116 150 zł; na specjalnym kanale pojawiają się regularnie oferty pracy;
 • Cyklicznie organizujemy klubowe spotkania online. Przedstawiamy swoje biznesy, nawiązujemy wartościowe relacje, rozmawiamy o naszych wyzwaniach, sukcesach i trudnych doświadczeniach.
 • Otrzymasz nieograniczony dostęp do platformy coworkingowej (blisko 70 kanałów na Discordzie) – możesz tam pracować wspólnie z innymi korektorami (2 oficjalne sesje wspólnej pracy w tygodniu) i rozmawiać w specjalnych pokojach tematycznych. Na serwerze wzajemnie sobie pomagamy, wymieniamy się doświadczeniem, pomysłami, a także kontaktami biznesowymi. Coworking jest czynny całą dobę.
 • Przygotowaliśmy dla Ciebie mnóstwo materiałów dodatkowych: 25 ćwiczeń, głównie w formie quizów, by pomóc Ci rozwijać korektorskie umiejętności, a także karty pracy, ćwiczenia.
 • Organizujemy rozmaite wyzwania, by się wzajemnie motywować i integrować. Mamy też własną playlistę na Spotify.
 • Będziesz mogła przyjechać na naszą najbardziej prestiżową imprezę w całym rokuZlot Klubu Korektorów. Trzy intensywne dni, w trakcie których doświadczysz prawdziwej „korektorskiej mieszanki wybuchowej”. To wyjątkowe wydarzenie! W trakcie zlotu masz okazję poznać bliżej naszą społeczność i przekonać się, jak wielką siłę wspólnie tworzymy.

W pierwszej edycji Klubu organizowałam też szkolenia na żywo. Było fantastycznie. Dlatego pomyślałam o czymś więcej. W kolejnej edycji spotkaliśmy się na pierwszym zlocie Klubu Korektorów w Toruniutakiego wydarzenia polscy korektorzy jeszcze nie widzieli! To były wspaniałe dwa dni. W tym roku zlot odbył się we Wrocławiu i trwał aż trzy dni! W 2024 roku spotkamy się w Poznaniu.

Czego możesz oczekiwać w ramach Klubu?

To, jak będą ostatecznie wyglądały szkolenia i warsztaty, w ogromnej mierze zależy od Ciebie. Wspólnie będziemy tworzyć to miejsce. Nie musisz mieć konta na Facebooku, by należeć do Klubu. Wszystkie materiały będą na platformie. A sercem Klubu jest Discord. Dostęp do obu tych miejsc jest nieograniczony, dopóki jesteś w Klubie. Jako członek możesz swobodnie odnawiać subskrypcję na preferencyjnych warunkach. Po wygaśnięciu subskrypcji tracisz dostęp do wszystkich szkoleń i wydarzeń. Można wykupić dostęp na 3 miesiące, 6 miesiący albo na cały rok. Cennik znajdziesz na stronie Klubu.

Sama decydujesz, na co masz czas i z jakiej formy aktywności chcesz skorzystać. Pamiętaj, że ten, kto nie ma czasu na rozwój, nigdy nie pójdzie dalej! Czasem wystarczy jedno spotkanie, jedna rozmowa, aby przenieść swój biznes na zupełnie inny poziom.

Bycie członkiem Klubu Korektorów wielu naszym Klubowiczom zwraca się wielokrotnie! Nieustannie otrzymujemy informacje, że dzięki członkostwu w Klubie pozyskali nowych klientów, nawiązali dochodowe współprace, zdobyli i wdrożyli wiedzę, dzięki której rozwinęli swoje firmy. Czy stać Cię na to, żeby nie inwestować w swój rozwój?

Sprawdź, czy Klub korektorów to miejsce dla Ciebie

Myślisz, że wiesz, czym jest Klub Korektorów? A może przebierasz nogami z ciekawości?

Zapraszam Cię na Dni Otwarte Klubu Korektorów. Możesz podejrzeć, o czym rozmawiamy, jak pracujemy, co nam w duszy gra. Zapisz się na listę zainteresowanych, by nas odwiedzić. Jeśli poczujesz się tam jak u siebie, zapraszam Cię do Klubu Korektorów.

Dołącz do Klubu Korektorów już dziś

Pracujesz jako korektorka lub redaktorka?
Szukasz ciekawych ofert pracy?
Chcesz podnosić swoje kompetencje?
Potrzebujesz wsparcia i motywacji?
Marzysz o przestrzeni, w której razem z innymi będziesz poznawać tajemnice języka i rozmawiać o wszystkim, co jest związane z zawodem i prowadzeniem biznesu?

Dołącz do naszej społeczności. To miejsce, w którym rozwiniesz skrzydła!

Patrycja Bukowska