fbpx

Chcesz zostać korektorką? Musisz najpierw to przeczytać

Marzysz o tym, by mieć pracę, którą możesz wykonywać z dowolnego miejsca w Polsce lub na świecie? Chcesz mieć czas dla swojej rodziny? Jeżeli tak, to przeczytaj artykuł o kursie korekty tekstów Zostań korektorką. Dzięki niemu zyskasz nowy zawód!

kurs korekty testów

Wciąż się zastanawiasz, czy wziąć udział w kursie Zostań korektorką? To dobrze, bo nastały takie czasy, gdy musimy przemyśleć każdy wydatek i zainwestować tam, gdzie inwestycja się nam zwróci. Gdy będziesz rozważać wszystkie za i przeciw, weź pod uwagę także te rzeczy, których prawdopodobnie o kursie nie wiesz, a które mogą Ci pomóc podjąć właściwą decyzję.

Kurs korekty tekstów Zostań korektorką to pierwszy polski kurs online przygotowujący do wykonywania tego zawodu. Dzięki niemu opanujesz zasady poprawności językowej, nauczysz się obsługiwać narzędzia, a także zdobędziesz kompetencje niezbędne do prowadzenia biznesu (czyli do zarabiania na korekcie tekstów).

Został przygotowany z myślą o kobietach zainteresowanych pracą zdalną. Dla wielu kobiet taki tryb to jedyne rozwiązanie po urlopie macierzyńskim.

Jest prowadzony w formie intensywnego szkolenia online z elementami indywidualnego wsparcia i praktykami. Dostęp do materiałów jest nieograniczony (24/7) i bezterminowy (pod warunkiem zdania egzaminu w ciągu roku).

Kurs zakończony jest egzaminem, po którym uczestniczka (w zależności od wybranego pakietu) otrzymuje certyfikat oraz zaświadczenie na druku MEiN. Po ukończeniu kursu można od razu przyjmować pierwsze zlecenia i zarabiać

Moja firma jest od 2019 roku wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod numerem 2.12/00032/2019, a ja ukończyłam studia podyplomowe (andragogika oraz coaching i tutoring w edukacji), dające mi uprawnienia do nauczania dorosłych. Daję więc gwarancję, że uczestnicy zostaną dobrze przygotowani do pracy w nowym zawodzie.

Co zyskasz, uczestnicząc w kursie korekty tekstu?

 • Zdobędziesz umiejętności niezbędne do pracy w tym zawodzie.
 • Zyskasz nowe kompetencje.
 • Nauczysz się organizować pracę zdalną.
 • Dowiesz się, jak i gdzie szukać klientów.
 • Sama stworzysz swoje miejsce pracy.
 • Zaczniesz zarabiać na czytaniu.
 • Poznasz fantastyczną wspierającą się społeczność kobiet, które mają podobne pasje i wyzwania!

Dla kogo jest kurs Zostań korektorką?

Kurs przygotowałam przede wszystkim z myślą o osobach, które nigdy nie miały do czynienia z korektą tekstów. Uczę wszystkiego od podstaw.

Ten kurs jest dla Ciebie, jeśli:

 • jesteś początkująca;
 • jesteś dobrze zorganizowana;
 • możesz przeznaczyć minimum 5 godzin tygodniowo na naukę;
 • masz komputer z dostępem do internetu.

Czego się nauczysz na kursie korekty?

Kurs korekty tekstów zaczynamy od warsztatu. Omawiam podstawowe narzędzia i programy niezbędne w pracy korektora. Pokazuję, jakie słowniki warto mieć, jak pracować z tekstem. Uczę, jak robić korektę w Wordzie, w PDF-ie, w Dokumentach Google i za pomocą znaków korektorskich.

W module drugim i trzecim pojawiają się zagadnienia merytoryczne. Wyjaśniam zasady interpunkcji, składni, pisowni, edytorstwa i dobrego stylu. Opracowałam też wiele ćwiczeń i quizów, dzięki którym można sprawdzić swoją wiedzę.

Ostatni moduł to zagadnienia biznesowe. Gdy już uczestniczki opanują najważniejsze zasady poprawności językowej i edytorstwa, mogą pokazać się światu i zaprosić do siebie klientów. 
Dowiesz się:

 • jak znaleźć własną niszę;
 • jak zdobywać zlecenia;
 • jak zaczynać współpracę;
 • jak prosić o rekomendacje;
 • jak sobie radzić w trudnych sytuacjach;
 • jak skalować biznes, by mieć stałe dochody.
Kurs korekty tekstu program
Kurs korekty tekstu – program

Udostępniam moje autorskie narzędzia do wyceny zleceń i organizacji pracy. W tym module pojawiają się goście, którzy dzielą się swoją wiedzą i zdobytym doświadczeniem. Udostępniam też archiwalne nagrania.

Sercem kursu jest praktyka – w ramach warsztatów wspólnie będziemy pracować nad 9 tekstami. Oprócz tego przygotowałam też teksty do samodzielnej korekty (z możliwością porównania z moją wersją). 

Raz w tygodniu spotykamy się na sesji mentoringowej. Oprócz tego jest też prywatna grupa wsparcia na Discordzie. Dzielimy się sukcesami, rozmawiamy o swoich problemach. 

W pakiecie premium są również praktyki z informacją zwrotną, konsultacje oraz pomoc w stworzeniu strony internetowej.

Dlaczego warto zostać korektorką?

Praca zdalna to dynamicznie rozwijający się trend na całym świecie. Coraz więcej osób pracuje w ten sposób. Równocześnie coraz więcej osób tworzy teksty i nie ma czasu ani wystarczającej wiedzy, by zadbać o nie samodzielnie. Wiedza zawarta w kursie korekty jest obszerna i uniwersalna – wykorzystasz ją w praktyce, by zdobyć konkretne, twarde umiejętności.

Zdobądź zawód przyszłości! Praca z domu to szansa dla mam!

Zainteresował Cię ten pomysł? Chcesz zyskać niezależność i elastyczność?

Zastanawiasz się nad tym, by zacząć pracować jako korektorka? Szukasz opinii o kursie korekty tekstów? Zobacz, co mówią o nim uczestniczki.

Kurs korekty tekstów – opinie uczestniczek

Po każdej edycji kursu zbieram opinie uczestniczek. Chcę, by kurs był szyty na miarę. Ulepszam, dodaję nowe materiały, aktualizuję, zapraszam nowych gości.

Zastanawiasz się, czy warto dołączyć do kursu Zostań korektorką? Zobacz, za co doceniła go Natalia:

Dla Anety Miklas najważniejsze okazały się relacje:

Zwykle różne e-learningi są bezduszne: masz tu, człowieku, wykłady i się ucz. A my naprawdę mogliśmy o wszystko pytać; i poprzez e-mail, i w naszej grupie na Facebooku, ale najbardziej lubiłam webinary.

Rozumiem to doskonale – sama niezwykle cenię sobie bezpośredni kontakt z innymi ludźmi. Co roku w wakacje organizuję spotkania z kursantkami na żywo w różnych miastach w Polsce. Budujemy relacje, poznajemy się w niewirtualnym świecie. Stworzyłam niepowtarzalną społeczność, czyli Klub Korektorów. Wspólnie się rozwijamy, wspieramy, dzielimy sukcesami, ofertami pracy.

Kinga Deiskler, pisząc opinię na temat kursu, zwróciła również na to uwagę:

Najbardziej podobała mi się Twoja otwartość, autentyczność i to, że naprawdę pomagasz swoim kursantkom. Bardzo szybko dało się wyczuć, że zależy Ci na tym, by Twoje kursantki jak najwięcej się nauczyły. Twój promienny uśmiech i to, że zawsze chętnie przygotowywałaś dodatkowe materiały w trakcie kursu, wyróżniają Cię na tle wielu szkoleniowców. Odnośnie do kursu, podobało mi się to, że był on bardzo praktyczny i zawierał nie tylko moduły stricte związane z korektą, lecz także praktyczne wskazówki dotyczące założenia działalności, księgowości, promocji itp. Podobała mi się także możliwość odbycia praktyk.

Kurs korekty tekstów Zostań korektorką pomaga zdobywać nowe kompetencje

Nie wszyscy jednak muszą wykorzystywać kurs w ten sam sposób. Niektórzy biorą w nim udział, by podnieść swoje kwalifikacje. Umiejętność prawidłowego formułowania myśli, redakcji i korekty tekstu przydaje się w każdym zawodzie, właściwie na każdym stanowisku. Dodaje pewności siebie i ułatwia codzienną komunikację.

Z kursu korekty tekstu korzystają także: copywriterzy, tłumacze, księgowe i wirtualne asystentki. Kompetencje językowe rzeczywiście pozwalają wyróżnić się na rynku!

Magda Adamczyk również o tym wspomina: przede wszystkim byłaś dla nas (Patrycjo) dostępna. Spotkania online odbywały się bez pośpiechu. Miałaś dla nas czas i dużo wiedzy.

Katarzyna Bajura o kursie napisała tak: Wiedza. Opieka. Masa informacji. Serio: ten kurs mógłby być co najmniej semestrem zajęć na uczelni.

Chcesz poznać opowieści innych kursantek? Zapraszam Cię do lektury artykułów z cyklu Jak one to robią? Może w tych opowieściach odnajdziesz swoją historię?

A jeśli myślisz o tym, by zostać korektorką i zacząć zarabiać na czytaniu, dołącz do kursu. Może niedługo podzielę się z innymi Twoją opinią?

Patrycja Bukowska