fbpx

Ile kosztuje kurs korekty tekstu i jak za niego zapłacić?

Chcesz zostać korektorką i zastanawiasz się, ile kosztuje kurs korekty tekstu? Sprawdź ceny szkolenia, dzięki któremu zdobędziesz nowy zawód – zyskasz niezależność i zaczniesz zarabiać na czytaniu.

Pomysł rozpoczęcia korektorskiej drogi już jakiś czas chodzi Ci po głowie. W końcu kochasz czytać, a zasady języka polskiego nie są Ci obce. Szukasz też pracy, którą można wykonywać zdalnie. Zanim wystartujesz, potrzebujesz impulsu i wsparcia – najlepiej w postaci dobrego kursu. Zastanawiasz się jednak, ile to kosztuje i kiedy inwestycja Ci się zwróci. Brzmi znajomo? 

Wielkimi krokami zbliża się nowa edycja mojego kursu Zostań korektorką. Kolejne kursantki otrzymają dostęp do lekcji już 5 lutego 2024 r. Sprawdź aktualne ceny kursu korekty tekstu i dowiedz się, jak za niego zapłacić!

Ile kosztuje kurs korekty tekstu i czy to się opłaca?

W 2024 r. kurs Zostań korektorką kosztuje od 2500 zł brutto do 6000 zł brutto (w zależności od tego, który wariant wybierzesz). Niżej, w cenniku, przejrzysz dokładną zawartość poszczególnych pakietów.

Być może jesteś zaskoczona i zastanawiasz się, czy warto wydać taką kwotę na podniesienie swoich kwalifikacji.

Wystarczy jednak porównać cenę kursu korekty tekstu z kosztem studiów niestacjonarnych (licencjackich, magisterskich lub podyplomowych). Zwykle to ok. 2000–3000 zł za semestr – a do uzyskania dyplomu trzeba przecież od 2 do 6 semestrów. To nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Studia stacjonarne, chociaż bezpłatne, wymagają z kolei mnóstwa czasu i zaangażowania. Nie zawsze udaje się łączyć naukę z dobrze płatną pracą (i to w zawodzie).

A to jeszcze nie wszystko, bo wbrew pozorom do wykonywania zawodu korektorki nie potrzebujesz studiów polonistycznych, dziennikarskich czy edytorskich. Potrzebne są twarde umiejętności językowe i wiedza na temat zdobywania klientów. Oraz praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka!

Intensywna wspólna praca trwa 16 tygodni. Oprócz tego czas na własną pracę, ale z moim wsparciem. W tym czasie zdobędziesz solidne podstawy do rozpoczęcia pracy z klientami. Być może już w trakcie tych niecałych dwóch miesięcy otrzymasz pierwsze płatne zlecenia!

Praca dla pasjonatów poprawności językowej!

Chcesz się dowiedzieć, jak zdobyć nowy zawód i pracować zdalnie?
Zapisz się na kurs Zostań korektorką.
To jedyny na rynku certyfikowany kurs online kompleksowo przygotowujący do pracy w zawodzie korektora.

W ciągu czterech miesięcy możesz opanować podstawy zawodu, który otworzy przed Tobą wiele nowych możliwości. Dołącz już dziś i zacznij zarabiać na czytaniu!

Ile kosztuje kurs korekty tekstu

Szkolenie jest dostępne w trzech opcjach: Standard, Premium i Mentoring. Najchętniej wybieranym pakietem jest ten środkowy, który oprócz samego kursu obejmuje też m.in. praktyki oraz certyfikat ukończenia. 

Zastanawiasz się, który wariant wybrać? Sprawdź ceny i porównaj zawartość

Jak zapłacić za kurs korekty tekstu?

Za kurs Zostań korektorką zapłacisz na kilka sposobów (w tym kartą, przelewem i Blikiem) – w tej edycji strona sprzedażowa będzie dostępna między 24 a 31 stycznia 2024 r. 

Do wyboru masz bezpieczne płatności online oraz bramki płatnicze: PayU, PayPal i Stripe. Za kurs otrzymasz też fakturę (a na życzenie – proformę).

Kurs korekty teksu na raty

Dzięki opcji PayU za kurs korekty tekstu zapłacisz też w ratach 0%. Rozłożysz kwotę na 3–10 części, zamiast opłacać za jednym razem całość. 

Dofinansowanie na kurs korekty tekstu

Niektóre moje kursantki opłacają kurs ze środków państwowych lub unijnych. Takie opcje zwykle są dostępne w urzędach pracy, np. dla osób zakładających działalność gospodarczą.

To możliwe, ponieważ firmę wpisano do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod numerem 2.12/00032/2019. Zapisz się na listę oczekujących, a w mailu otrzymasz więcej wskazówek i szczegółów na temat dostępnych możliwości.

Inne kursantki uzyskują szkolenie w ramach benefitu od pracodawcy – jeśli pracujesz np. w dziale marketingu czy tłumaczeń, warto o to dopytać.

Kiedy cena kursu korekty tekstu się zwróci?

Nierzadko wystarczą 1–2 miesiące, by inwestycja się zwróciła. Jak to możliwe? Część osób łapie pierwsze zlecenia podczas trwania kursu. Dodatkowo w pakietach Premium i Mentoring masz dostęp do Klubu Korektorów – społeczności, która wspiera się również w poszukiwaniu klientów.

Pamiętaj jednak, że to kwestia bardzo indywidualna. Zależy m.in. od liczby klientów, ustalonego przez Ciebie cennika i czasu, jaki poświęcasz na rozwój biznesu. 

Jedno jest pewne – jeśli podejdziesz do zmiany swojego życia z zaangażowaniem, już niedługo zaczniesz zarabiać na czytaniu!

Patrycja Bukowska