-
Trendy w branży wydawniczej na rok 2025
Czy zastanawialiście się, jak będzie wyglądać świat książek w 2025 roku? Przygotowałam dla Was zestawienie najważniejszych trendów w branży wydawniczej, które już wkrótce mogą zrewolucjonizować nasz sposób czytania i tworzenia książek. Zapraszam do lektury!
Pozostałe wpisy
-
Jak przyjmować uwagi w pracy korektorki i przemieniać je w sukces?
Praca korektora to nie tylko dbanie o jak najlepszą jakość tekstów, lecz także umiejętność przyjmowania opinii i uwag klientów. Dowiedz się, jak wykorzystać konstruktywną krytykę do swojego rozwoju zawodowego i utrzymania wysokiej motywacji w pracy.
-
Wnioski po 18 latach prowadzenia firmy – 18 lekcji do biznesowej dojrzałości
Poznaj 18 cennych lekcji, które wyciągnęłam z 18 lat prowadzenia własnej firmy. Odkryj, jak osiągnąć spokój, pewność siebie i wolność w biznesie. Ucz się na moich doświadczeniach.
-
#13 Self-publishing: Numer ISBN. Co to jest i kiedy trzeba go nadać?
Kojarzysz długi ciąg cyfr, który znajduje się na okładce książki tuż pod kodem kreskowym? To numer ISBN służący do identyfikacji publikacji w konkretnej formie. Chociaż nadanie numeru ISBN wcale nie jest obowiązkiem prawnym, to wielu dystrybutorów wciąż go wymaga, by włączyć daną publikację do sprzedaży. Dowiedz się, co zrobić, jeśli zajmujesz się self-publishingiem i wydajesz…
-
Jak ustalać stawki za korektę? Wskazówki dla korektorów
Zastanawiasz się, jak wyceniać korektę, gdy klienci oczekują niższych cen? W artykule wyjaśniam, co wpływa na koszt korekty i jak bronić swoich stawek. Przeczytaj, aby lepiej zrozumieć, jak ustalać ceny, które odzwierciedlają wartość Twojej pracy.
-
Czy copywriter potrzebuje korektora?
Wydaje Ci się, że copywriterzy nie potrzebują korektora? To mit! Nawet najlepsi twórcy treści popełniają błędy, które mogą umknąć ich uwadze. W tym artykule obalam popularne przekonania na temat współpracy copywritera i korektora. Sprawdź, dlaczego warto współpracować z korektorem i jak taka współpraca może przełożyć się na lepsze rezultaty.
-
Jak radzić sobie z porażką w pracy? Gdy klient odmawia lub wybiera kogoś innego…
„Już był w ogródku, już witał się z gąską…” – kto nie wyobraża sobie, jak świetnie potoczy się przyszła współpraca? W końcu czekają wysoka stawka, prestiżowy klient, długotrwałe zlecenia.
-
Najważniejsze zasady negocjacji w biznesie korektorskim. O czym pamiętać?
Wyższa stawka, dłuższy deadline, inny zakres obowiązków… O co najczęściej „walczysz” z klientem? A może przyjmujesz ofertę bez żadnych negocjacji – boisz się stawiać swoje warunki, by nikogo do siebie nie zrazić? Sztuki negocjacji w biznesie można się nauczyć. Często trzeba przy tym jednak wyjść ze swojej strefy komfortu. Jak negocjować? Poznaj najważniejsze zasady!
-
Jak pokonać prokrastynację? Praktyczne porady dla korektorów
Jak pokonać prokrastynację? To wyzwanie dla wielu profesjonalistów. W branży, w której terminowość i dokładność są kluczowe, zwlekanie z pracą może prowadzić do opóźnień, spadku jakości usług i do utraty zaufania klientów. Jak więc korektorzy mogą przezwyciężyć prokrastynację, by osiągnąć sukces i utrzymać wysoką efektywność?