-
Trendy w branży wydawniczej na rok 2025
Czy zastanawialiście się, jak będzie wyglądać świat książek w 2025 roku? Przygotowałam dla Was zestawienie najważniejszych trendów w branży wydawniczej, które już wkrótce mogą zrewolucjonizować nasz sposób czytania i tworzenia książek. Zapraszam do lektury!
Pozostałe wpisy
-
Najlepsze życzenia świąteczne na ostatnią chwilę
Choinka już gotowa, lista zakupów też, a Ty nadal drżysz na myśl o świątecznych kartkach? Spokojnie! W artykule znajdziesz kilka inspirujących propozycji. Śmiało możesz je wykorzystać, by stworzyć unikatowe życzenia świąteczne dla pracowników, rodziny i przyjaciół.
-
Jak pisać życzenia świąteczne?
Jak pisać życzenia świąteczne? To pytanie zaczyna nas nurtować już na początku grudnia. Czasem życzenia to zaledwie dwa słowa, w najlepszym wypadku parę zdań, a błędów może być sporo… Jak napisać życzenia świąteczne na Boże Narodzenie? Przyjrzyjmy się pokrótce kilku najczęstszym usterkom językowym.
-
Książki dla początkujących korektorów – co warto czytać?
Wielu początkujących korektorów nie wie, z jakich publikacji warto korzystać. Mnogość słowników może przerażać. Jeśli chcesz poznać kilka rekomendowanych przeze mnie książek, zapraszam do lektury. Znajdziesz tu propozycje, które wykorzystasz w swojej pracy. Mam też coś dla polonistów i miłośników dobrej językoznawczej literatury!
-
Barburka czy Barbórka – jak się pisze nazwę górniczego święta?
W 2007 roku po wielu latach zmieniono w Warszawie nazwę ulicy z Barburki na Barbórki. I zrobiło się gorąco. Jak powinno się poprawnie zapisywać nazwę święta górniczego: Barburka czy Barbórka? A może poprawny jest zapis małą literą? Dzień Górnika zachęca do tego, by przyjrzeć się tej sprawie.
-
Wyjazd do Hiszpanii na stałe. Formalności
Marzenia mogą się urzeczywistnić. Nie jest to łatwe. Jednak jeśli myślisz o przeprowadzce do Hiszpanii, możesz to zrobić. Skorzystaj z moich podpowiedzi i dowiedz się, jak wyjechać na stałe na zachodni kraniec Europy.
-
Tam, gdzie zawsze świeci słońce. O życiu w Hiszpanii
Kilka lat temu przeprowadziłam się do słonecznej Hiszpanii. Dlaczego to zrobiłam? Jak żyje mi się na zachodnim krańcu Europy?
-
[PODCAST GOŚCINNY– PRZEtłumacze #80] Korekta bez tajemnic
Praca korektora nie jest tak prosta, jak by się mogło wydawać. Niektórzy wyobrażają sobie, że korektor siedzi w fotelu pod kocem, popija gorącą kawę lub herbatę, raz na jakiś czas wstawi przecinek i jeszcze mu za to zapłacą. Rzeczywistość jednak jest zupełnie inna.
-
Curie-Skłodowska czy Skłodowska-Curie? Jak zapisywać nazwiska dwuczłonowe
Co ma wspólnego sławna chemiczka z problemami językowymi? No ma, i to całkiem sporo. Gdy kilka lat temu na ekrany kin wszedł film Maria Skłodowska-Curie, coraz częściej zaczęło się pojawiać pytanie o poprawną kolejność członów jej nazwiska. Jak więc jest poprawnie: Curie-Skłodowska czy Skłodowska-Curie?