-
Trendy w branży wydawniczej na rok 2025
Czy zastanawialiście się, jak będzie wyglądać świat książek w 2025 roku? Przygotowałam dla Was zestawienie najważniejszych trendów w branży wydawniczej, które już wkrótce mogą zrewolucjonizować nasz sposób czytania i tworzenia książek. Zapraszam do lektury!
Pozostałe wpisy
-
I Zlot Klubu Korektorów w Toruniu
Czy warto, by świat online przenosił się do świata realnego? Jak połączyć te dwie, wydaje się skrajne rzeczywistości? Choć na co dzień pracujemy online, w wakacje 2022 roku spotkaliśmy się na żywo w Toruniu na I Zlocie Klubu Korektorów! Takiego wydarzenia polscy korektorzy jeszcze nie widzieli! O tym, jak było, przeczytasz w artykule.
-
[PODCAST #010] W Klubie raźniej! Rozmowa z Olgą Smolec-Kmoch i Weroniką May
Praca korektora jest w dużej mierze samotna. Nie jest pracą zespołową. Jednak każdy człowiek żyje w jakiejś społeczności i czuje potrzebę otaczania się ludźmi, którzy go rozumieją, którzy robią podobne rzeczy. Chce rozmawiać z innymi o swoich problemach, dzielić się wątpliwościami, sukcesami, doświadczeniami, wypracowanymi metodami poprawiania tekstu. Czy istnieje takie miejsce?
-
O co chodzi z tym Klubem Korektorów?
Pracujesz jako korektorka lub redaktorka? Chcesz podnosić swoje kompetencje? Potrzebujesz wsparcia i motywacji? A może szukasz społeczności, z którą będziesz się rozwijać? Marzysz o przestrzeni, w której razem z innymi będziesz wspólnie poznawać tajemnice języka i rozmawiać o wszystkim, co jest związane z zawodem i prowadzeniem biznesu? Przeczytaj ten artykuł. Mam coś dla Ciebie!
-
Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Poznaj wiosenne frazeologizmy
Czy zastanawialiście się kiedyś, skąd właściwie przybyła do nas wiosna i jakie zwyczaje się z nią wiążą? Czytajcie dalej, a wszystkiego się dowiecie.
-
Whiskey czy whisky?
Zastanawiasz się, czym się różni whiskey od whisky? W tym wpisie wszystko Ci wyjaśnię. Koniecznie przeczytaj, bo nawet doświadczeni korektorzy wpadają w tę pułapkę. Whiskey whisky nierówna.
-
Kobieta niejedno ma imię, czyli krótka lekcja etymologii
Czy wiesz, że jeszcze w XVII w. określenie „kobieta” było obraźliwe? Stosowało się je jako wyzwisko, głównie w środowisku mieszczańskim. Obecnie jest najpopularniejszym i nienacechowanym określeniem przedstawicielki płci pięknej. Jak jeszcze nazywano kobietę?
-
[WYWIAD] Jak wydać książkę ekspercką – rozmowa z Edytą Niewińską
Od czasów Gutenberga wiele się zmieniło, ale pogłoski o śmierci druku są znacznie przesadzone. Dlatego stworzyłam projekt KSIĄŻKA. W tym odcinku Edyta Niewińska opowiada o tym, jak wydać książkę ekspercką.
-
Nie kupuj kota w worku
Czy kiedykolwiek przyszło Ci do głowy pytanie, skąd wzięło się powiedzenie „kupować kota w worku”? To popularne wyrażenie, które oznacza kupowanie czegoś bez uprzedniego sprawdzenia, w ciemno. Sprawdźmy, co stoi za tym zwrotem i jakie jest jego pochodzenie.