fbpx

Kategoria Self-publishing

#12 Self-publishing: Okładka książki i jej rola w procesie sprzedaży

Liczy się wnętrze, nie oceniaj książki po okładce, habit nie czyni mnicha… Dobrze kierować się w życiu tymi zasadami. Z jednym wyjątkiem – jeśli wydajesz książkę, takie założenie to duży błąd. Zdziwisz się, jak często to właśnie okładka staje się „być albo nie być” dla konkretnej publikacji!
Dowiedz się więcej#12 Self-publishing: Okładka książki i jej rola w procesie sprzedaży

#8 Self-publishing: błędy składu

Wdowy, bękarty, rynny, lustra, szewce… Czy wiesz, co łączy te pozornie losowe słowa? To nazwy błędów składu tekstu! Zadbaj o to, by żadna z tych usterek nie pojawiła się w Twoim tekście. Dobrze złożona publikacja nie tylko wygląda profesjonalnie, lecz także lepiej się ją czyta. Sprawdź, czym są skład i łamanie tekstu oraz jakie błędy pojawiają się najczęściej w publikacjach.
Dowiedz się więcej#8 Self-publishing: błędy składu

#6 Self-publishing: współpraca autora z redaktorem i korekta autorska

Autor i redaktor ściśle ze sobą współpracują i działają ramię w ramię: często się kontaktują, czasem nawet wymieniają się argumentami. Mają przecież wspólny cel – sprawić, aby książka zachwyciła czytelników i stała się bestsellerem! Chcesz wiedzieć, na czym polega korekta autorska, jak ją przeprowadzić i czego unikać? Zapraszam do lektury.
Dowiedz się więcej#6 Self-publishing: współpraca autora z redaktorem i korekta autorska